Nawet jeśli nie przepadasz za samodzielnym gotowaniem i swoją aktywność w kuchni starasz się ograniczać do niezbędnego minimum, i tak w Twojej kuchni powinny znaleźć się podstawowe rodzaje garnków, w których będzie można coś podgrzać lub przyrządzić. Poza tym szukając nowych garnków do kuchni, staraj się sięgać po produkty lepszej jakości. Oryginalne garnki WMF lub garnki innej znanej marki nie tylko zapewnią Ci wysoki komfort gotowania na każdym rodzaju kuchenki, ale przy okazji staną się efektownym uzupełnieniem wystroju Twojej kuchni i ogólnie, całego mieszkania.

Jakich garnków potrzebujesz?

garnek na kuchenceNiezbędnym minimum będzie zestaw 3-4 garnków o różnej pojemności, z czego jeden garnek powinien mieć większą pojemność rzędu 4-5 litrów. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, z łatwością przygotujesz większą ilość zupy, ugotujesz dużą ilość makaronu lub jedno z popularnych dań kuchni polskiej, na przykład bigos. Dobrze również, gdy będziesz dysponować jednym małym garnkiem o pojemności około 1l. Takie garnki zawsze się przydają, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkim podgrzaniu niewielkiej ilości zupy, sosu, gulaszu itp. Wśród wspomnianych wcześniej garnków WMF znajdziesz również wiele garnków specjalistycznych, które także mogą się przydać. Doskonałym przykładem takich garnków będą specjalne garnki do gotowania na parze – niezbędne wyposażenie każdego miłośnika zdrowej kuchni, a także metalowe dzbanki do parzenia kawy po turecku czy odpowiednio wyprofilowane garnki do gotowania mleka.

Na co zwrócić uwagę, kupując nowe garnki?

Prócz pojemności i kształtu garnka, ważny jest również sposób jego wykonania. Eleganckie garnki WMF wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i przystosowane do gotowania na kuchenkach indukcyjnych, elektrycznych i tradycyjnych kuchenkach gazowych. Większość klasycznych garnków emaliowanych nie sprawdzi się w przypadku kuchenek indukcyjnych, podobnie będzie z garnkami aluminiowymi, które wciąż można spotkać na rynku. Jeśli szukasz garnków, które prócz trwałości i wygody użytkowania wyróżniają się także efektownym wyglądem, najlepszym wyborem będą garnki ze stali nierdzewnej, na przykład designerskie garnki WMF, a także zyskujące w ostatnich latach na popularności garnki miedziane.