Koszenie trawy to niezwykle powszechna praca w ogrodzie, którą wykonuje się średnio, co dwa-trzy tygodnie, a wszystko uzależnione jest od specyfiki działki oraz zamiarów właściciela. Przyjęło się, że ładny ogród cechuje krótka trawa, dlatego wszyscy, którzy pragną, aby ich działka aspirowała do takiego miana, powinni zadbać o częste strzyżenie trawnika. Jeżeli wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, nie powinno to stanowić problemu, a sama czynność będzie przebiegała sprawnie i szybko.

Renomowany producent sprzętu dla ogrodu

W tym artykule pod lupę weźmiemy kosiarki Viking, czyli maszyny od renomowanego producenta rozpoznawalnego na całym świecie. Urządzenia zostały wykonane z mocnej i trwałej blachy stalowej, co już jest dużym atutem. Taka konstrukcja nie odkształca się pod wpływem drgań emitowanych przez silnik, nierówności terenu czy gwałtownych ruchów operatora. Dodatkowo, rama w kosiarkach Viking została zaprojektowana w taki sposób, by wspomniane drgania rozkładały się na całość konstrukcji i nie męczyły ramion osoby obsługującej. Skoro mowa o silniku, to spalinowe kosiarki Viking posiadają wysokiej klasy silniki tj. Viking EVC 200. To połączenie wysokiej wydajności oferowanej przez najwyższej klasy technologię z ekonomicznością i ekologicznością w kwestii produkcji szkodliwych związków zawartych w spalinach.

Kompatybilne systemy

Kolejną zaletą kosiarek Viking jest innowacyjny nóż łopatkowy, który dzięki zastosowaniu specjalnej technologii projektowania oprócz precyzyjnego cięcia trawy unosi ją przed skoszeniem, a specjalne łopatki wytwarzają silny wir powietrza, który odprowadza już skoszoną trawę do pojemnika. Warto wspomnieć, że w kosiarkach Viking zamontowano specjalny wskaźnik napełnianie kosza, który ma za zadanie informować operatora o poziomie trawy w pojemniku, jak również zasygnalizować odpowiedni moment jego opróżnienia.

Idealnie równo skoszony trawnik

Wszystkie kosiarki Viking zostały osadzone na podwójnych łożyskowych kołach, dzięki którym urządzenie pewnie porusza się po terenie, nawet jeżeli jest on miejscami wyboisty i dziurawy. Takie rozwiązanie zapewnia idealnie równo przystrzyżony trawnik oraz brak kępek trawy pozostawionych na jego powierzchni. Warto wspomnieć, że kosiarki Viking posiadają specjalny siedmiostopniowy system regulacji wysokości darni. Dzięki temu, po pierwsze można regulować długość koszonej trawy, a po drugie podnieść urządzenie w przypadku większych nierówności terenu. Kosiarki przeznaczone są do działek o różnych wielkościach, a dobór wielkości urządzenia, jak również pojemności kosza zależy od indywidualnych preferencji kupującego.