Ślub i wesele to wyjątkowy czas w życiu każdej pary młodej. Ten szczególny moment podkreślony jest nie tylko przez samą wzniosłość ceremonii zaślubin, ale też przez całą otoczkę aranżacji kościoła, sali, drobnych szczegółów, które sprawiają, że ślub staje się wydarzeniem bajkowym. Centrum wydarzeń staje się sala weselna, która wymaga odpowiedniej oprawy – lampiony, balony, organza materiał, wysokie świeczniki. Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na to, jakimi elementami można w finezyjny sposób ozdobić salę weselną.

Wybierz swoją stylistykę

  kwiaty oplecione materiałem organza Przede wszystkim trzeba zacząć od wybrania stylu aranżacyjnego sali, który może współgrać z resztą elementów ślubu. Rustykalny, bajkowy, elegancki, glamour, nowoczesny – wygląd sali może i powinien mieć swój określony charakter lub motyw przewodni, który będzie przyświecał wydarzeniu. Coraz więcej par zwraca się w kierunku eko i naturalnych dodatków z drewna i żywych kwiatów. Sęki drewna doskonale sprawdzają się jako podkładki pod szklane wazony i lampiony. Dodatkowym elementem budującym nastrój jest organza materiał bardzo delikatny i subtelny, dzięki czemu delikatnie zdobi, a nie dominuje nad całością aranżacji.

Zdobienia i ciepłe dodatki

Tak jak pisaliśmy wyżej – na początku warto ustalić styl, który stanie się wiodącym w aranżacji sali i stołu. Oczywiście, mogą one się delikatnie przeplatać, gdyż bajkowy styl aranżacji w pastelowych kolorach, zbiegnie się z tym rustykalnym i naturalnym, w którym będą królować dodatki z drewna. Naturalność wynika także z kwiatów, których nie może zabraknąć na stole. Te koniecznie muszą być żywe. Zapach, ich zdobność oraz umieszczenie nadaje ozdobności i aranżacyjnego ciepła. Kwiaty cięte warto umieścić w szklanych wazonach, które dodatkowo mogą zostać ozdobione przez organza materiał. W aranżacji stołu i Sali można także postawić na polne kwiaty, takie jak lawenda, czy wrzos. Te można umieścić w małych, ozdobnych wiaderkach. Na każdym stole powinno znaleźć się też źródło światła w postaci wysokich świeczników lub ozdobnych latarenek. W szklanych kielichach można stworzyć kompozycję z kwiatów i pływających na wodzie świeczek lub innego rodzaju kreatywnej aranżacji.

Nastrojowy blask

Warto pamiętać o nastrojowym oświetleniu, które zapewnią świeczki i lampiony. Przepięknym i ozdobnym na to sposobem jest ten naturalny. Drewniane skrzynki, czy fragmenty palet wystarczy pomalować na biało, a na nich ułożyć w lampionach i ozdobionych organzom słoikach świeczki i podgrzewacze. Ten pomysł jest idealny do Sali, jak i przylegającego do niej ogrodu.