Stolik do kawy jest jednym z najbardziej przydatnych w domu mebli. To na nim bardzo często lądują książki, to na nim zazwyczaj składowane są czasopisma, to na nim trzymamy wszelakie napoje oraz przekąski. Kiedy dom odwiedzają przyjaciele lub rodzina, to właśnie stoły do salonu stają się centrum wydarzeń. To na tym stoliku opieramy stopy w leniwy dzień, to na nim rozkładamy gry planszowe i inne, to właśnie na nim bawią się dzieci podczas rodzinnych spotkań. Poza tym zwykle znajduje się dokładnie pośrodku pokoju, gdzie nie można go przegapić . To wszystko sprawia, że wybór stolika do kawy jest wyborem naprawdę ważnym, warto się więc do niego dobrze przygotować. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, kiedy przegląda się oferty na stoły do salonu. stoły do salonu

Rola stolika

Przede wszystkim należy się poważnie zastanowić, do jakich czynności będzie potrzebny stolik, zarówno w chwili obecnej jak i za kilka lat. Meble należą bowiem do tych przedmiotów, które mogą służyć bardzo długo, przy czym są dość drogie - dlatego podczas ich kupowania należy wziąć pod uwagę nie tylko obecną potrzebę, ale również ich przyszłą karierę w naszych domostwach. Przed zakupem trzeba dokładnie określić rolę stolika do salonu - czy potrzebna będzie ukryta pod blatem półka, na której składowane będą czasopisma? Jeżeli w pobliżu miejsca na stolik jest wygodna szafeczka na prasę i książki, to dolna półka stolika może okazać się zbędna (a doświadczenie niejednej rodziny pokazuje, że zbiera ona najróżniejsze przedmioty, których nikomu nie chce się odkładać na ich właściwe miejsce). Jak duży ma być blat przyszłego stołu? Jest to ważne nie tylko ze względu na dopasowanie nowego mebla do salonu, ale również w przypadku, gdy często spotykamy się z przyjaciółmi aby pograć w gry planszowe czy fabularne. Stoły do salonu takich "graczy" powinny być nieco większe niż w "zwykłych" domach. To tylko kilka przykładów rzeczy, które należy przemyśleć przed zakupem stolika do kawy. To naprawdę ważny mebel!

Układ mebli

Kiedy rola stołu jest już przemyślana, można wybrać się do salonu meblowego albo rozpocząć surfowanie po ich internetowych odpowiednikach. Zanim jednak dojdzie do zakupu, jeszcze jedna rada - dobrze jest spisać wymiary upatrzonego stołu i za pomocą malarskiej taśmy klejącej zaznaczyć w salonie jego zarys. Teraz można "pobawić się" z ustawieniem pozostałych mebli względem przyszłego stołu. To świetny sposób na to, żeby "wypróbować" stół zanim się go kupi. Kiedy nowy stolik przejdzie ten ostatni test, wtedy ze spokojem możemy wyciągać portfel.