Niezależnie od wielkości przedpokoju przynależnego do konkretnego mieszkania, jeśli chcemy, by była to przestrzeń funkcjonalna i modnie urządzona, warto wyposażyć ją w kilka podstawowych mebli. Jakie to meble i czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie meble do małego przedpokoju?

Meble do przedpokojuGdy przestrzeń, jaką dysponujemy, jest niewielka i ogranicza się zaledwie do 3-4 metrów kwadratowych, nie możemy zdecydować się na zakup dużej szafy czy nawet zwykłej komody. W przypadku tego typu przedpokojów jedyną rozsądną decyzją zakupową będzie inwestycja w niewielkich rozmiarów szafkę na buty, najlepiej od razu połączoną z wieszakiem na odzież wierzchnią. Oczywiście wieszak i szafka na buty mogą być meblami od siebie niezależnymi, jeśli jednak zdecydujemy się na zakup zestawu, prawdopodobnie zajmie on mniej miejsca. Poza tym takie meble do przedpokoju są względem siebie idealnie dopasowane i nie musimy tracić czasu na ich oddzielny zakup.

Jakie meble na przedpokój średniej wielkości?

W przypadku przedpokojów o powierzchni kilku metrów kwadratowych, prócz wspomnianego zestawu minimum, obejmującego wieszak i szafkę na buty, możemy pokusić się również o zakup niewielkiej komody, nad którą możemy zawiesić większych rozmiarów lustro. Komody pełnić mogą funkcję większej, dodatkowej szafki na buty, a także miejsca, w którym ukryjemy różne inne elementy codziennej garderoby, takie jak czapki, szaliki i szale, rękawiczki i wiele innych. Alternatywą dla komody może być wąska szafka na ubrania, najlepiej wyposażona od razu w lustro zamontowane w drzwiach. Takie meble do przedpokoju nie zajmują wiele miejsca, a oferują dodatkową przestrzeń użytkową do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, przede wszystkim odzieży i akcesoriów odzieżowych, na które zwykle brakuje nam miejsca.

Jakie meble do przedpokoju o dużym metrażu?

Duży, przestronny przedpokój daje nam możliwość jego częściowej zabudowy przez szafę z drzwiami przesuwanymi. Taka szafa to doskonale miejsce do przechowywania znacznej części domowej garderoby, przede wszystkim odzieży wierzchniej typu kurtki czy płaszcze. W dużej szafie z pewnością znajdzie się również miejsce na domową chemię, na odkurzacz, artykuły higieniczne, a także na buty, koce, różnego rodzaju torby, walizki czy plecaki, a nawet na pościel i ręczniki. Na liście mebli do przedpokoju, o jakich marzy większość osób, pojemna szafa z przesuwanymi drzwiami zajmie prawdopodobnie pierwsze miejsce. Taki mebel daje nam mnóstwo przestrzeni do przechowywania wielu domowych przedmiotów, dzięki czemu możemy zrezygnować z zakupu kolejnych, dużych szaf do pozostałych domowych pomieszczeń.