Pokój dziecięcy to miejsce, które jak każde inne pomieszczenie w domu wymaga uporządkowania i ważnej dla dziecka przestrzeni, którą nie zagracają obecne wszędzie zabawki. Powinno to być miejsce jasne, przytulne i niechaotyczne, by najmłodsi mogli się w nim bezpiecznie bawić.

Szafy i regały do pokoju dziecięcego

zielony pokój dziecięcyRegały w pokoju dziecięcym pełnią ważną funkcję. To na nim można poukładać dziecięcą literaturę, wyeksponować ulubione zabawki, a także poukładać kolorowe pudełka, w których będą przechowywane drobne zabawki oraz klocki. Tym sposobem zyskujemy dość sporo miejsca wolnego, które nie jest zagracane przez skrzynie, czy kartony z zabawkami, które najczęściej są ustawiane na środku pokoju. Poza tym, regały dla dziecka dostępne m.in. na https://www.regaly.biz nie są sztampowe. Tutaj można zaszaleć i wybrać raczej kwadratowe półki, gdyż na tych można umieścić więcej rzeczy, a dzieci będą miały do nich łatwiejszy dostęp. Całość można ułożyć w formie tak zwanych schodów, czy domku. Regały do pokoju dziecka powinny być niskie, ale przy tym masywne i dobrze zamocowane do ściany. To samo tyczy się szafy, która nie powinna być też zbyt wysoka, by dziecko miało do niej swobodny dostęp. Warto też połączyć regał z szafkami. Wiszące półki w pokoju dziecięcym to także dobry pomysł, ale trzeba liczyć się z tym, iż nie pomieszczą one tyle rzeczy i zabawek, co regał.

Łóżko w pokoju

Każde dziecko powinno mieć swoje łóżko. Jak wiadomo, milusińscy rosną w szybkim tempie, dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na łóżka rozsuwane, które można dopasowywać do wzrostu dziecka. Popularne są także łóżka rozsuwane, dzięki którym można zyskać dodatkową przestrzeń do spania.

Wśród dzieci największą popularnością cieszą się łóżka piętrowe. Dolna część posiada biurko lub miejsce na szafę oraz regały. Takie łóżko jednak lepiej zamontować w pokoju trochę starszych dzieci ze względu bezpieczeństwa i ryzyko upadku z niego zwłaszcza dzieci małych. Odpowiedni dobrane łózko może dziecku służyć przez długie lata.