Ogród przydomowy jest miejscem, gdzie zazwyczaj spotyka się z przyjaciółmi czy rodziną. Jest to przestrzeń do odpoczynku, relaksu i zabawy. Warto zatem już na etapie projektowania i urządzania domu pomyśleć nad zaaranżowaniem ogrodu. Ważnym aspektem jest tutaj oświetlenie, gdyż przykładowe lampy ogrodowe wiszące mogą nie tylko spełniać funkcję oświetleniową, ale także wpływają korzystnie na ogólny wygląd i styl ogrodu.

Różne rodzaje lamp ogrodowych

latarnie w ogrodzieNa rynku dostępnych jest dzisiaj wiele rodzajów lamp ogrodowych i występują one w przeróżnych cenach, ale i formach. Do wyboru są bowiem lampy solarne, kinkiety, podłogowe, a także lampy ogrodowe wiszące. W zasadzie wybór odpowiednich rodzajów lamp zależny jest od oczekiwań i potrzeb klientów jednak warto takie zakupy wykonywać rozmyślnie. Otóż lampy powinny dobrze oświetlać przestrzeń tarasu lub miejsca, w którym spożywa się posiłki, ale nie musi być takie mocne w przypadku dalszych zakątków ogrodu. W sklepach pojawia się wiele modeli lamp ogrodowych wiszących co daje szerokie pole manewru. Takie lampy stosuje się zazwyczaj na tarasach, gdzie urządza się grille czy inne spotkania. Tego typu rozwiązania są też polecane nad wejściami do domu czy drzwiami na taras. Klimatyczne lampy podłogowe mogą natomiast być ułożone wzdłuż ścieżek w ogrodzie, gdzie wytyczają po ciemku drogę. Różnorodne lampy ogrodowe wiszące czy też podłogowe można znaleźć w przeróżnych sklepach, dlatego też z łatwością można dopasować ich wygląd i fason do swoich upodobań i możliwości finansowych.

Klimatyczny i funkcjonalny ogród

Podświetlenie niektórych roślin, drzew czy alejek pozwala na wprowadzenie do ogrodu fajnego klimatu. Lekkie światło padające punktowo jest bardzo przyjemne i relaksujące. Różnorodne reflektory, lampiony czy inne lampy pozwalają na tworzenie prawdziwie klimatycznego miejsca. W przypadku tarasów i miejsc wypoczynku stosować można różne rodzaje lamp ogrodowych wiszących, które doskonale oświetlą taką przestrzeń. W zależności od wielkości tarasu należy po prostu wybrać odpowiednią moc żarówek.