Urządzanie salonu to niezwykle trudna sztuka. Dopasowanie dekoracji do już istniejącej zabudowy - jeszcze trudniejsza. Często podczas planowania aranżacji rzadko kiedy zwracamy uwagę na detale. Skupiamy się z reguły na kolorystyce, meblach czy zasłonach, zapominając całkowicie o drobnych szczegółach. Jak się jednak okazuje to one właśnie odpowiedzialne są w dużej mierze za efekt końcowy stanowiący klamrę, która spina cały nasz wnętrzarski projekt. Dziś pomówimy sobie o kilku elementach, których nie powinno zabraknąć w stylowym salonie i podpowiemy, na co zwrócić uwagę dobierają drobne ozdoby.

Rośliny - żywa dekoracja każdego domu

Zaczynamy od rzeczy dość oczywistych - roślin. Często bywa tak, że patrząc na umeblowany salon, czujemy pewien niedosyt i zdaje nam się, że czegoś w nim brakuje. Jest to w większości przypadków właśnie brak roślin. To one wprowadzają do wnętrza życie i element świeżości. Widok kwiatów czy zielonych liści pozwoli nam się zrelaksować i umili nam czas, który spędzamy w centralnym pomieszczeniu domostwa. Ważne jest również to żeby nie przesadzić i postawić na złoty środek. Nadmiar roślinności to nie tylko dodatkowy obowiązek na głowie, ale również ryzyko zagracenia pomieszczenia, czego z pewnością nie chcemy.

Owoce - “kropka nad i” każdej dekoracji

Patera na owoce

Szykując dekoracje do naszego salonu nie możemy zapomnieć o jego centralnej części, jaką zazwyczaj jest stół. Odpowiednie udekorowanie stołu pozwoli nadać pomieszczeniu stylistycznej pełni i odrobiny elegancji. Zdecydowanie najpopularniejszym motywem zdobiącym stoły na całym świecie są patery na owoce wypełnione po brzegi kolorowymi owocami. Dobrze dobrane patery na owoce skupią uwagę na stole i wyeksponują jego zawartość. Poza samą funkcją dekoracyjną spełniają się one również pod kątem praktyczności. Piękne szklane patery na owoce można znaleźć na https://szkloidekoracje.pl/pl/c/Patery-na-owoce/63.

Zdjęcia - cząstka Ciebie

Ostatnim elementem, na który warto się zdecydować, są oczywiście zdjęcia. Nie ważne czy z wakacji, z rodziną, psem czy przyjaciółmi - dobrze wyeksponowane, oprawione w piękną ramkę, będą stanowić wspaniały dodatek do każdego wnętrza. Zdjęcia to bardzo osobisty element, który sprawi, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo można pomyśleć nad jednym dużym, wielkoformatowym zdjęciem, które mogłoby zawisnąć w centralnym miejscu na ścianie salonu. Jest to fajne rozwiązanie, często lepsze niż zakup jakiegoś obrazu lub lustra. Niewątpliwie zdjęcia to coś więcej niż tylko ozdoba, to przecież kawałek naszej historii i świetna okazja do wspomnień i przemyśleń.