Podobno mieszkanie pozbawione fotografii jest mieszkaniem wyzutym z tożsamości. Być może właśnie dlatego większość osób chętnie wiesza na ścianach lub ustawia na meblach oprawione w ramki zdjęcia z podróży, fotografie bliskich osób, członków swojej rodziny, dzieci i wnuków. W dobie fotografii cyfrowej drukowane zdjęcia stają się towarem deficytowym, tym bardziej warto docenić ich wartość, zarówno tę dekoracyjną jak i sentymentalną, i zapewnić im właściwą oprawę. Pomijając możliwość przechowywania wywołanych lub wydrukowanych zdjęć w albumach, ulubione fotografie możemy umieszczać również w dekoracyjnych ramkach. Najbardziej popularne ramki to te, które możemy ustawić na meblach oraz te, które możemy zawiesić na ścianie. Prócz nich, pewnym zainteresowaniem cieszą się również ramki elektroniczne. Tutaj zamiast zdjęcia drukowanego, mamy jego cyfrowy obraz. Zaletą takich ramek jest możliwość wyświetlania sekwencji zdjęć. Wadą pozostaje konieczność zapewnienia ramce zasilania.

Klasyczne ramki dekoracyjne

birdsoflove.pl

Najbardziej popularnym rodzajem ramek na zdjęcia są ramki z przeszkleniem, ramki drewniane, metalowe i wykonane z tworzy sztucznych. Jeśli interesują Cię takie wyjątkowo dekoracyjnej ramki na zdjęcia, możesz obejrzeć je w serwisie birdsoflove.pl. Pod wspomnianym adresem znajdziesz ramki przeznaczone do prezentacji pojedynczych fotografii, jak również tzw. multiramki, w których możesz umieścić większą liczbę fotografii. Multiramki dostępne są w wersjach do powieszenia na ścianie lub ustawienia na meblach. Ciekawostką mogą być albumy drewniane, których front jest rodzajem ramki na zdjęcie. Taka dekoracyjna skrzynka-album może być ustawiona bezpośrednio na meblach, dzięki czemu albumy ze zdjęciami nie zajmują miejsca we wnętrzu naszych szuflad.

Elektroniczne ramki na zdjęcia

Tego typu rozwiązanie to dobry wybór dla kogoś, kto chętnie korzysta z nowoczesnych gadżetów. Niestety ramki elektroniczne są wciąż stosunkowo drogie, poza tym pewnym problemem może być konieczność podłączenia takiej ramki do prądu, a przecież nie w każdym miejscu jest to możliwe.