Nowoczesny styl wystroju wnętrz cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego zaletą jest przede wszystkim minimalizm oraz duży nacisk, który kładzie się na funkcjonalność. Jak wyglądają schody utrzymane w takim stylu?

Nowoczesne schody w Twoim wnętrzu

schody

Na pewno wygląd schodów musi być dobrze dopasowany do pozostałych elementów wykończenia pomieszczeń. W nowoczesnych wnętrzach oznacza to przede wszystkim oszczędność. Dlatego takie schody są raczej pozbawione zbędnych elementów dekoracyjnych. Na przykład dużym zainteresowaniem cieszą się minimalistyczne projekty, które można zobaczyć na stronie CoraSchody. Zdarza się, że są one pozbawione barierek lub poręczy i ograniczają się jedynie do samych stopni. Często w przypadku takich schodów stosuje się barierki wykonane w całości ze szkła. Jest to ciekawe rozwiązanie, które na pewno bardzo dobrze komponuje się z nowoczesnymi pomieszczeniami. Takie barierki bardzo dobrze pasują do prostego, surowego wnętrza pozbawionego ozdób.

Minimalizm i estetyka schodów

Prosty, minimalistyczny projekt nie oznacza, że nowoczesne schody nie mogą być estetyczne. Na pewno bez problemu da się znaleźć wiele ciekawych projektów, które prezentują się bardzo efektownie i jednocześnie doskonale spełniają wszystkie swoje praktyczne zastosowania oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo. Pamiętajcie jednak, że dobierając schody musimy przede wszystkim skupić się na spójności całego wnętrza. Nie instalujmy schodów ze szklanymi poręczami w domach urządzonych w stylu Ludwika XVI. Co prawda takie połączenie mogłoby wyglądać bardzo interesująco, ale wymaga bardzo dużo doświadczenia i szóstego zmysłu od projektanta.

Schody spiralne - nowocześnie!

Tworząc wyposażenie domu każdy człowiek chce stworzyć nowoczesne rozwiązania, które będą jednocześnie dobrze wyglądać, jak i świetnie sprawować się w codziennym użytkowaniu. Od jakiegoś czasu bardzo popularne są między innymi schody spiralne, które mają nowoczesny wygląd. Kiedyś schody spiralne były stosowane powszechnie i stanowiły wzór dla innych budowli. Przez jakiś czas jednak ich nie stosowano aż do teraz, gdy znów zyskują sobie zwolenników. Nowoczesną formą są również schody modułowe, które składają się z poszczególnych stopni połączonych ze sobą odpowiednim stelażem. Taka forma schodów stała się popularna, szczególnie wśród osób, które decydują się na nowoczesne wnętrza. Wydaje się bowiem, że schody modułowe są doskonale przygotowane właśnie do domów nowoczesnych. Zazwyczaj mają one bowiem bardzo charakterystyczny ciekawy wygląd, który nadaje pomieszczeniom lepszego, bardziej nowoczesnego wyglądu. Tym samym projektanci wnętrz umieszczają je coraz chętniej w domach, które opierają się właśnie na nowoczesnych rozwiązaniach estetycznych. Jeśli chodzi również o sprzedaż schodów to od kilku lat te oparte na modułach mają coraz więcej kupujących.