Aranżując salon coraz częściej decydujemy się na zakup wygodnego i wielofunkcyjnego narożnika. Zapoznając się z aktualną ofertą rynkową, możemy wybierać wśród bardzo szerokiego asortymentu. Z tego względu na pewno każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Rodzaje narożników

narożnikSzeroką ofertę narożników prezentuje szereg różnych firm. Ich strony internetowe  oferują nam narożniki pokojowe w trzech wersjach:

  • narożniki nierozkładane,
  • narożniki rozkładane,
  • narożniki w kształcie litery U.

Współczesne, wygodne narożniki pokojowe są meblami wielofunkcyjnymi. W dzień i wieczorami służą nam do wypoczynku i spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. W nocy narożniki pokojowe mogą przekształcić się natomiast w praktyczną powierzchnię do spania.

Jak wybrać idealny narożnik?

Wybór odpowiedniego narożnika do naszego salonu jest tak naprawdę ograniczony jedynie naszym budżetem i wielkością pomieszczenia. Na rynku znajdziemy szeroki asortyment różnej wielkości narożników, w bogatej gamie kolorystycznej. Jeśli w salonie jest wystarczająco dużo miejsca, na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę narożniki pokojowe rozkładane, z funkcją spania. Narożnik powinien być wystarczająco duży, by zmaksymalizować komfort wypoczynku domowników, lecz nie powinien jednocześnie przytłaczać pomieszczenia swoimi gabarytami.

Warto dobrze zastanowić się nad kolorystyką narożnika i jakością tapicerki. Łatwo znaleźć szeroki wybór tkanin, także tych bardzo wysokiej jakości. Łatwa do czyszczenia, wysokojakościowa tapicerka, doceniona zostanie szczególnie w mieszkaniach, gdzie na narożnikach często bawią się dzieci.

Narożniki pokojowe w kształcie litery U wyśmienicie sprawdzą się w przestronnych wnętrzach, kiedy to nie musimy obawiać się o utratę potrzebnej powierzchni. Jeśli ponad wszystko cenimy sobie komfort, powinniśmy wziąć pod uwagę wygodne narożniki z regulowanymi zagłówkami. Dla bardzo wymagających klientów, w ofercie sklepu znajdują się także ekskluzywne, wielkogabarytowe narożniki z barkami i pufami, z dwoma powierzchniami do spania.