zabawki dla psa

Gdy witamy w domu małego psiaka, zaczynamy traktować go jako nowego członka rodziny. Staje się on bardzo ważny dla każdego domownika, dlatego każdy stara się o niego dbać jak najlepiej potrafi. Aby dobrze wychować czworonoga, należy zachować we wszystkim należyty umiar. Tak też jest z zabawkami dla psa. Małym i pociesznym szczeniaczkom moglibyśmy kupić wszystko. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto poznać kilka cennych wskazówek, które mogą pomóc nam dokonać wyboru.

Zabawki dla szczeniaków

Kupując zabawki dla psa zawsze musimy brać pod uwagę jego wielkość oraz wiek. Najmłodsze psiaki nie mogą bawić się ostrymi, twardymi oraz dużymi przedmiotami. Ich ząbki dopiero wyrastają i ostrzą się. Duże zabawki mogą w ogóle nie zwracać uwagi szczeniaków, ponieważ ci i tak by sobie z nimi nie poradzili. Chociaż mała część takiej zabawki musi być dostępna dla psa. Szczeniaczki, podobnie jak małe dzieci, początkowo mają zęby mleczne, dlatego też najlepszą zabawką będą dla nich miękkie i gumowe gryzaki. Zabawki takie mają wiele zalet, ponieważ pielęgnują ząbki szczeniaczków, mają działanie ścierające i usuwają kamień nazębny, masują dziąsła i pobudzają prawidłowe krążenie. Idealne zabawki dla psa – szczeniaka to również gumowe frisbee. Mniejsze ich wersje z pewnością przypadną małym psiakom do gustu. Nawet małe psy nie będą miały problemu ze złapaniem frisbee. Podczas wyboru tej zabawki należy szczególną uwagę zwrócić na tworzywo, z którego jest wykonana. Miękkie będą dla szczeniaka najbardziej odpowiednie. Ponadto, zabawa frisbee daje dużo radości nie tylko psu, ale również jego właścicielowi. Podopieczni małych piesków muszą wiedzieć, że psy w tym okresie są bardzo ruchliwe, żywe, ale też niezdarne. Lubią się psocić i nie do końca jeszcze wiedzą na co mogą sobie pozwolić. Wszystkie opisane zabawki dla psa powinny odwrócić jego uwagę od uwielbianych butów, pluszaków, czy też łóżek.

Zabawki dla starszych psów

Stasze psiaki nie są już tak ruchliwe, a ich ząbki są już dostatecznie ukształtowane i twarde. Dlatego możemy wybierać nieco twardsze i większe zabawki. Pod uwagę powinniśmy brać również temperament psa, czyli także rasę. Dla najstarszych psów zaleca się kupowanie zabawek do gryzienia, rzucania, turlania lub wylizywania. Te zabawki dla psów powodują, że pielęgnowane są ich naturalne instynkty. Idealne są zabawki, które posiadają małe otworki na drobne przekąski. Psy chętniej będą bawiły się tą zabawką i tym samym pielęgnowały swoje zdrowie. W sklepach znaleźć można wiele past i innych przekąsek, które z pewnością zasmakują psom.