Fototapeta to jeden z oryginalnych sposobów na odmianę wnętrza. To świetny pomysł, aby wprowadzić do salonu atmosferę i własny charakter. Niedrogie, proste i w dodatku łatwe do położenia - takie są właśnie tapety.

Dlaczego warto

fototapeta do salonuTapeta jest szybkim i sprawdzonym sposobem na remont niemal każdego pomieszczenia. Współczesne produkty mogą być stosowane w różnych wnętrzach, nawet tych narażonych na wilgoć. Trzeba tylko wiedzieć, jaki produkt pasuje do konkretnych warunków i taki właśnie wybrać. Warto zastanowić się właśnie nad takim rozwiązaniem, ponieważ fototapety do salonu wprowadzają ciekawy klimat i z pewnością dodają uroku. Dzięki nim możemy zaprosić do domu malowniczą Prowansję, przypomnieć sobie ulubione uliczki małych miast na południu lub podziwiać nocną panoramę Nowego Jorku.

Tapety w głównym pokoju

Fototapety do salonu, które pokrywają jedną ze ścian są pewnego rodzaju akcentem, który stanowi o charakterze miejsca. Mogą być jednocześnie obrazem, który wyraża nasze emocje lub marzenia. To subtelne i jednocześnie bezpieczne rozwiązanie, ponieważ fototapety nie wychodzą z mody - to forma naszej pamiątki. Dużo odważniejszym posunięciem jest zastosowanie fototapet do salonu na wszystkich ścianach pokoju. Jeżeli lubimy odrobinę szaleństwa w mieszkaniu, należy ten krok dobrze przemyśleć i wybrać taki wzór, który będzie współgrał z resztą wyposażenia i nie będzie męczył wzroku i umysłu. To bardzo silny i dominujący akcent, który może również popsuć aranżację, jeżeli źle dobierzemy wzór.

Co jest na topie

Od zawsze największym powodzeniem cieszyły się fototapety do salonu przedstawiające krajobraz lub fotografię miasteczek oraz metropolii. Popularne są również motywy graficzne oraz zdjęcia dzieł sztuki oraz roślin i ciekawych przedmiotów.

Jakie wzory

W małym pokoju sprawdzą się fototapety do salonu, które wprowadzają do wnętrza perspektywę. Nawet niewielkie pomieszczenie można powiększyć optycznie za pomocą odpowiednio wykończonych ścian. Do małego salonu najlepsze będą zatem rozległe widoki, zdjęcia dużych przestrzeni, ogrodu, górski krajobraz, morze, a nawet tajemnicza mgła rozlewająca się w dolinie. Radosną atmosferę wprowadzą zdjęcia kwiatów, ptaków i innych zwierząt, z kolei minimalistyczne wnętrze dopełnią fototapety z kontrastującymi kołsami, które będą stanowiły przeciwwagę dla spokojnego i prostego stylu. Warto też wziąć pod uwagę wytapetowanie mebli, zwłaszcza jeśli posiadamy w pokoju dużą szafę z przesuwnymi drzwiami. Takie rozwiązanie z pewnością powiększy pomieszczenie.