Alergicy nie tylko wiosną oraz latem podczas kwitnienia odczuwają różne dolegliwości. Również kurz, pyłki, bakterie oraz roztocza znajdujące się na pościeli dają się im we znaki. Aby zapewnić sobie zdrowy oraz spokojny sen, muszą oni zaopatrzyć się w odpowiednią pościel. Na rynku dostępnych jest wiele pościeli dla alergików. Może to być materiał nasączony specjalnym płynem zabijającym roztocza, albo materiały przyjazne typu len, bawełna, czy bambus. Warto dowiedzieć się, które z nich są najlepsze!

Pościel z wełny merynosów

Pościel dla alergikówNiektórym wydawać się może, że pościel wełniana jest zły pomysłem dla ludzi z alergią. Jednak luksusowa pościel z wełny merynosów jest dla nich stworzona. Ich główną zaletą jest to, że nie przyciąga ona kurzu oraz bakterii. Różnego rodzaju pyłki również się na niej nie osadzają.  Pościel dla alergików z wełny merino ma też inne zalety. Posiada ona także funkcje doskonale termoizolacyjną. Dzięki temu bardzo dobrze jest ją wykorzystywać podczas zimnych nocy.

Pościel bawełniana

   Trudno jest przecenić ten materiał. Bawełna to naturalna tkanina, z której produkowane są nawet pościele dla małych dzieci. To świadczyć może o jej bezpieczeństwie oraz zaletach. Bawełna, ze względu na swoje właściwości nie uczula, jedynie barwniki na niej widoczne mogą mieć niekorzystny wpływ na alergików. W innym wypadku, bawełna jest odpowiednia dla każdego. Pościel dla alergików bardzo często wykonywana jest właśnie z tej tkaniny.

Pościel z lnu

    Innym rodzajem pościeli dla alergików może być ta wykonana z lnu. Jest to kolejny naturalny materiał. Len jest niezwykle lekki oraz delikatny i miły w dotyku, najlepiej sprawdza się podczas letnich nocy, jednak gruby len może być wykorzystywane również w chłodniejsze pory roku. Pościel ta posiada właściwości antyalergiczne oraz antystatyczne.  

Pościel bambusowa

   Kolejnym cennym materiałem dla alergików jest z całą pewnością pościel bambusowa. Ta subtelna tkanina, podobnie ja wełna merino, nie przyciąga kurzu. Ponadto, bambus na właściwości bakteriobójcze, dlatego też zabija roztocza, na które wielu alergików ma uczulenie. Pościel dla alergików z bambusa jest także antystatyczna. Nic więc dziwnego w tym, że wielu alergików wybiera właśnie ją.  

Pościel antyalergiczna

Ten rodzaj pościeli wykorzystywane jest przez alergików, którzy mają duże problemy ze snem. Jest to specjalna pościel nasączona płynem zwalczającym roztocza. Preparat ten można również kupić samodzielnie i opryskać nim wybrany materiał. Skutek jest ten sam.