najlepsze ekspresy do kawy

Wielu ludzi zaraz po przebudzeniu marzy o pysznej, aromatycznej kawie z ekspresu. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na nią w domu. Dlatego decyzja o zakupie ekspresu może okazać się zbawienna dla wszystkich domowników. Zanim jednak zdecydujemy się na odpowiedni ekspres do kawy, musimy wiedzieć, jakie rodzaje dostępne są na rynku oraz jakie są nasze potrzeby, ponieważ każdy z nich posiada inne funkcje.

Rodzaje ekspresów do kawy

Obecnie wyróżnić można trzy rodzaje: ekspresy ciśnieniowe, ekspresy przelewowe oraz ekspresy kapsułkowe. Ekspresy ciśnieniowe uważane są za najlepsze ekspresy do kawy. Posiadają wiele funkcji, są zautomatyzowane, większość z nich posiada dodatkowe możliwości spieniania mleka, przygotowują również najlepsze espresso. Do najlepszych należą ekspresy ciśnieniowe dziewięciobarowe oraz piętnastobarowe. Im ekspres jest lepszy, tym oczywiście przygotowuje lepszą kawę. Innym rodzajem jest ekspres przelewowy. Jest on najtańszy, najprostszy w obsłudze oraz najbardziej tradycyjny. Smak kawy przygotowanej w ekspresie przelewowym przypomina kawę „po turecku”. Dodatkową zaletą jest to, że korzystając z tego ekspresu możemy napełnić jednocześnie kilka filiżanek pyszną kawą. Dużą popularnością cieszą się także ekspresy kapsułkowe. Są one również uważane za najlepsze ekspresy do kawy. Ekspresy te na rynku pojawiły się niedawno, ale szybko zyskały dużą popularność. Są też bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wypełnić odpowiedni pojemnik wodą, włożyć kapsułkę z zawartością ulubionej kawy, włączyć jeden przycisk i kawa gotowa. Należy zwracać szczególną uwagę na wybór kapsułek. Muszą one być zamknięte hermetycznie, a w ich skład powinno wchodzić odpięciu do siedmiu gram kawy naturalnej. Należy unikać kapsułek, w których znajduje się kawa przetwarzana mechanicznie, ponieważ ich zawartość jest wówczas wielką niewiadomą. Najlepsze ekspresy do kawy posiadają dodatkowe funkcje spieniania mleka, automatycznego zaparzania kawy i przygotowywania różnych rodzajów kaw. Dzięki nim możemy cieszyć się wspaniałym smakiem kawy w domowym zaciszu.

Czym kierować się podczas wyboru ekspresu do kawy?

Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy wolimy pić kawę tradycyjną, czy raczej wybieramy różne warianty smakowe. Wśród najlepszych ekspresów do kawy znaleźć można takie, które przygotują nam pyszną, smakową kawę, którą kupić można jedynie w dobrej kawiarni. Należy też zwrócić uwagę na szybkość oraz wielofunkcyjność. Ekspresy automatyczne bardzo szybko przygotują nam ulubioną kawę. Te ekspresy do kawy, które posiadają kilka programów mogą przyrządzić nam wiele rodzajów ulubionych kaw. Więcej na temat ekspresów do kawy dowiesz się na stronie: http://www.konesso.pl/Najlepsze-ekspresy-do-kawy-jaki-wybrac--news-pol-1437553210.html.