Potrzeba remontu jest znana praktyczne każdemu i w dużej mierze wynika po prostu z chęci zmiany codziennego otoczenia. Niemniej mało kogo stać na to, aby regularnie, np. co kilka miesięcy, wykonywać renowacje i remonty w miejscu swojego zamieszkania. Z tego powodu warto inwestować w dekoracje ścian, które łatwiej można zmienić tanim kosztem, zupełnie odmieniając wygląd wnętrza.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie możliwe dekoracje sprawdzą się tak samo dobrze. Oczywiście musimy je dopasować do stylu, w którym tworzymy wystrój, z tego też powodu często lepiej jest zainwestować w sprawdzone obrazy aniżeli np. w nowoczesne naklejki, które nie będą oddawały nastroju wnętrza. Sprawdźmy zatem, jakie dekoracje ścian będą najlepsze w konkretnych przypadkach.

Naklejki ścienne

Pierwszą opcją są dekoracje ścian (https://wally.com.pl/) w formie naklejek, które świetnie sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu, o ile nie ma w nim dużej wilgoci. Z tego powodu przeznaczone są one głównie do biur, ale również przestrzeni mieszkalnych – salonów, sypialni, pokojów dziecięcych, gabinetów. Naklejki można dostosować do okoliczności i gustu, wybierając zarówno wesołe dekoracje ścianzwierzątka do pokoju malucha, jak również ciekawe napisy do sypialni. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że pozwala nam szybko zmienić wystrój wnętrza niedużym nakładem finansowym oraz zdecydowanie mniejszą pracą aniżeli odmalowywanie wszystkich powierzchni na nowo. Naklejki mogą być również spersonalizowane, czyli dostosowane konkretnie do naszych potrzeb, np. mogą zawierać dziecięce imię.

Obrazy i grafiki

Świetnym wyborem w sytuacji, gdy nie jesteśmy przekonani, czy chcemy cokolwiek na ścianach malować albo na nie przyklejać, będą po prostu obrazy. Co więcej, dzięki współczesnemu rozwojowi rozmaitych narzędzi, w ścianach nie musimy robić nawet dziur na gwoździki – wystarczą specjalne, przyklejane haczyki. Dekoracje ścian w formie obrazów i grafik świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy zależy nam na dużej zmienności, a mamy wnętrze świetnie sprawdzające się w kilku różnych odsłonach. Grafiki geometryczne mogą wisieć we wnętrzu nowoczesnym i raczej industrialnym, zaś te monochromatyczne sprawdzą się również we wnętrzu skandynawskim; jeśli jednak dodamy na ścianę pastelowe obrazy, to pokój od razu zrobi się przyjemniejszy i przytulniejszy.

To, jakie dekoracje ścian wybierzemy do naszego biura czy domu zależy w dużej mierze po prostu od naszego gustu. Dobrze jest mieć jednak świadomość, że wybór ten nie jest dziś ograniczony tylko do jednej opcji.