Pilarka Tarczowa DeWalt

Do cięcia drewna, materiałów drewnopochodnych, glazury czy profili aluminiowych, coraz częściej zamiast klasycznych pił ręcznych, wykorzystuje się ich elektryczne odpowiedniki. Przykładem profesjonalnego elektronarzędzia do cięcia wyżej wymienionych materiałów jest pilarka tarczowa DeWalt. Zastosowanie tego typu narzędzia pozwala skrócić czas i poprawić precyzję cięcia wybranego materiału. Z pomocą pilarek tarczowych pracuje się zatem szybciej i dokładniej. W związku z tym elektronarzędzia do cięcia znajdują powszechne zastosowanie w branży budowlanej, wykończeniówce czy stolarstwie. Takie narzędzie przyda się również majsterkowiczom, którym zależy na większej wygodzie pracy.

Na co zwrócić uwagę kupując pilarkę tarczową?

Podstawowym parametrem technicznym, na który należy zwrócić największą uwagę przy zakupie tego typu sprzętu, jest maksymalna grubość cięcia. Chodzi o to, jak gruby materiał możemy przeciąć przy wykorzystaniu konkretnego modelu pilarki tarczowej DeWalt lub pilarki tarczowej innej, znanej marki. Kolejny ważny parametr techniczny to regulacja obrotów. Jeśli przy pomocy pilarki zamierzamy ciąć różne typy materiałów, w tym drewno, płyty wiórowe i metal, wtedy regulacja obrotów staje się szczególnie ważna dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa i wysokiej precyzji podczas pracy. Ważne są również dodatkowe funkcjonalności, w jakie został wyposażony konkretny model sprzętu. Praktycznie każda pilarka tarczowa DeWalt wyposażona jest w hamulec bezpieczeństwa i specjalne przyłącze do podłączenia odkurzacza przemysłowego – to pozwala zminimalizować zapylenie powietrza podczas cięcia dowolnego materiału.

Do czego można użyć pilarki tarczowej?

Wybierając profesjonalną pilarkę tarczową DeWalt z regulacją obrotów, przy jej pomocy można ciąć drewno i materiały drewnopochodne, takie jak panele drewniane czy płyty wiórowe. Po założeniu odpowiedniej tarczy, urządzenie tego typu może być również wykorzystane do cięcia profili aluminiowych lub plastikowych, a nawet do cięcia glazury w postacie płytek podłogowych i ściennych, o zróżnicowanym poziomie twardości.