Czy warto zamówić sofę na wymiar u firm specjalizujących się w ich produkcji? To pytanie z pewnością nurtuje wiele osób. Tym bardziej, że asortyment sklepów meblowych, choć imponujący w rozmiarach, niemniej jednak nie zawsze spełniający nasze oczekiwania. Idealnie dopasowana kanapa musi bowiem posiadać optymalny kształt, wymiar, spełniać wiele funkcji, również pod kątem zastosowanego obicia. Trzeba przyznać, że wymagania są bardzo wysokie. Wówczas z pomocą przychodzą firmy tapicerskie, oferujące wykonanie sofy na wymiar.

Co warto wiedzieć?

ładna sofa na wymiar

Zanim jednak udamy się do tapicera, musimy dokładnie spersonalizować własne oczekiwania. Oprócz określenia konkretnych wymiarów, jak głębokość, wysokość oparcia i długość siedziska, kolejnym ważnym aspektem jest wypełnienie, które bezpośrednio decyduje o tym, czy sofa na wymiar będzie miękka, czy twarda. W dalszej kolejności na uwagę zasługuje rodzaj i wielkość podłokietników, nóżek oraz tkanina obiciowa. Dlaczego są to ważne sprawy? Odpowiedź jest oczywista. Przyspieszają bowiem proces zamówienia idealnej kanapy, odpowiadającej nam pod każdym względem. Jeśli mamy upatrzony konkretny model, możemy zabrać ze sobą jego fotografię, która jeszcze bardziej przybliży wykonawcy nasze osobiste oczekiwania.

Porozmawiajmy o kosztach...

Wielu osobom wydaje się, że sofa na wymiar to rozwiązanie znacznie droższe od gotowych zestawów, jakie można zakupić w sklepie. Czy mają rację? To zależy. Wiele uzależnione jest od poziomu naszych preferencji. W sytuacji, gdy kanapa jest klasyczna, a jedynym wyznacznikiem okazuje się wymiar lub tapicerka, wówczas jej cena nie powinna znacząco odbiegać od tej, jaka znajduje się w ogólnej sprzedaży. Jeśli jednak zamawiane łóżko jest niestandardowe, nakłada konieczność przygotowania skomplikowanego projektu czy wykorzystania niecodziennego obicia, wtenczas musimy liczyć się z większym nakładem czasu pracy, co oczywiście nie pozostaje obojętne na ostateczną cenę zakupu.