Firany oraz zasłony łapiące kurz już dawno zostały zdeklasowane na rzecz coraz bardziej popularnych rolet okiennych. Nic dziwnego, ponieważ ich dużą zaletą jest łatwe utrzymanie czystości. Jest to również genialna opcja dla alergików, dla których rolety nie będą sprawiać zagrożenia w postaci kaszlu, czy dalszego rozwinięcia się choroby. Kolejną dużą zaletą korzystania z rolet dzień noc jest ich wygoda. Już za jednym pociągnięciem sznurka jesteśmy wstanie zasłonić okno, a tym samym uchronić się przed niechcianymi wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi. To również sposób na zapewnienie sobie prywatności, co czasem jest niemożliwe poprzez wścibskich sąsiadów mieszkających naprzeciwko. Jakie zatem rolety wybrać dla swojego domu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę najpopularniejszych rolet na rynku, które możesz zakupić dla własnego wnętrza w zależności od pełnionej funkcji oraz konstrukcji. Jedno jest pewne- jest w czym wybierać! Zapraszamy!

Rolety ekranowe

Ten rodzaj rolet sprawdzi się dla nowoczesnych budynków oraz wnętrz. Ich materiał to głównie PCV lub włókno szklane. Często są wykorzystywane w większych placówkach, czy nowoczesnych biurach. Roleta ekranowa musi być wykonana tylko z dobrej jakości materiału, ponieważ tylko wtedy będzie zatrzymywać światło słoneczne na swojej powierzchni. W sklepach jest dostępna w formie wolno wiszącej lub do zainstalowania na specjalnej kasecie.

Rolety australijskie

Te rolety z pewnością znajdą się u zwolenników eleganckiego wystroju wnętrz. Te jedne z najbardziej zdobnych rolet na rynku są podnoszone podobnie jak do tych, przypominających kurtynę w teatrze. Wszystko to za sprawą systemu kilku sznurków, które zostały zwarte w ich konstrukcji. Te rolety dzień noc są wykonane z różnego rodzaju materiałów, jednak z każdego który oddaje świetny efekt zwijania się tego typu zasłon. Wśród miłośników australijskich rolet, największy rozgłos uzyskały te wykonane z woalu.

rolety dzień nocRolety plisowane

Zasłony ze zdobnym plisowaniem to bardzo powszechny wybór przez licznych użytkowników rolet. Są często umieszczane na oknach ściennych, jak i tych dachowych, dzięki specjalnemu ich ulokowaniu w prądownicach. Te rolety dzień noc zakupimy w sklepie w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest zakup rolet zwijanych w jedną stronę, a drugi w wersji obustronnej. Jak można się już domyślić większe zainteresowanie podzielane jest wersji dwustronnie, poprzez zwiększenie ich funkcjonalności w porównaniu do pierwszego rodzaju tych rolet.