Łazienki to zwykle najmniejsze pomieszczenia w mieszkaniach i domach. A czasem chciałoby się zmieścić w nich tak wiele – w końcu każdy domownik ma swój zestaw kosmetyków, artykułów higienicznych, akcesoriów do pielęgnacji. Do tego dochodzi zwykle jeszcze chemia gospodarcza, ręczniki i inne rzeczy, z których korzystamy na miejscu. Żeby to wszystko pomieścić i jednocześnie uniknąć efektu zagracenia, przydają się pojemne i dobrze rozplanowane szafki łazienkowe.

Szafki przy umywalce

Pierwszym miejscem, które zwykle rozważamy przy planowaniu rozmieszczenia szafek w łazience, są okolice umywalki. Szafki lądują najczęściej pod nią, bo bokach na ziemi, a czasem także po bokach na ścianach. Należy wybrać szafkę, która nie skradnie zbyt wiele miejsca stopom – w końcu potrzebujemy stanąć blisko umywalki np. podczas mycia zębów i zachować przy tym wygodę.

szafki łazienkoweJeśli pod umywalką jest więcej miejsca, możemy wybrać szafkę z szufladami, a jeśli przestrzeń pozwala na płytszą szafkę, lepszym rozwiązaniem będą otwierane drzwiczki.

Szafki przy wannie

Jeśli bok łazienki przy którym stoi wanna jest na tyle długi, że zostawia wolną przestrzeń, możemy wstawić tam kolejne szafki łazienkowe, w których będzie można schować wszelkie żele, szampony, płyny do kąpieli, myjki. Będzie łatwo do nich sięgnąć nawet z wanny.

Szafki we wnękach

Innym idealnym miejscem na wykorzystanie przestrzeni pod szafki łazienkowe i półki są wszelkie wnęki znajdujące się w łazienkach. Często znajdują się one przy pionach kanalizacyjnych albo kominach i sięgają aż do sufitu. Mimo swojej płytkości pozostawiają całkiem dużo miejsca na upchanie wszelkich drobiazgów. Najwyżej można schować rzeczy, do których dzieci nie powinny mieć dostępu.

Zabudowana pralka

Jeśli miejscem przeznaczonym na pralkę w łazience jest dość duża wnęka, możemy wykorzystać jej obecność i zamontować tak szafkę zabudowującą pralkę i pozostawiającą wiele przestrzeni u góry. Tam z kolei schowamy środki do prania albo ukryjemy kosz na brudną bieliznę. Z pewnością bardzo ułatwi to codzienne życie.