stolik kawowyStolik kawowy to centralne miejsce w niemal każdym salonie. To przy nim domownicy spędzają najwięcej czasu, to do nich najczęściej zapraszają gości. Skoro spędzamy przy nim tyle czasu, to ma on znaczący wpływ na nasz nastrój. Wobec tego warto zainwestować w jego wybór, tak aby stanowił ciekawe dopełnienie wystroju wnętrza i równocześnie sprawiał nam przyjemność w codziennym użytkowaniu.

Projektanci mebli mają miliony pomysłów na stoliki kawowe. W sklepach znajdziemy stoliki w najróżniejszych kształtach, wykonane z najróżniejszych materiałów. Obecnie dominują proste, minimalistyczne formy. Blaty, wykonywane najczęściej z drewna lub szkła, są osadzane na nogach lub różnokształtnych konstrukcjach. Bardziej eksrawaganckie modele to np. palety na kółkach lub jednolite struktury wykonane w całości ze szkła. Dużym udogodnieniem jest umieszczona pod blatem półka na gazety i pilot do telewizora.

Kształty blatów mogą być prostokątne, owalne, w kształcie litery C. Kształt stolika kawowego powinien być dopasowany do kształtu oraz wysokości stojącej przy nim kanapy. Stoliki zazwyczaj są bardzo niskie (40-60cm), ale przy ich doborze powinniśmy się kierować przede wszystkim własną wygodą.

Już sama nazwa "stolik kawowy" sugeruje, aby zabezpieczyć jego blat przed rozlaniem gorącego napoju. W tym celu zazwyczaj wykorzystuje się szklaną płytę, ale równie dobrze może to być np. cerata pasująca do wystroju wnętrza lub ciekawie z nim kontrastująca. Z tych samych względów warto zwrócić uwagę na stabilność stolika.

Minimalistyczna aranżacja może skłaniać do pozostawienia blatu stolika kawowego pustym, kiedy nie jest używany. Jeżeli jednak chcemy złamać tę zasadę, możemy w tym celu posłużyć się wazonem z kwiatami, tacką ze świeczkami lub ciekawą figurką.

Ofertę stolików kawowych można znaleźć m.in. w sklepie BBHome, strona sklepu.