Jeśli jesteś miłośnikiem lub miłośniczką dobrej jakości tytoniu, z pewnością wiesz czym jest shisha, czyli ciesząca się coraz większą popularnością klasyczna fajka wodna. Dla pozostałych osób spieszymy z wyjaśnieniem. Shisha to pochodzący z Indii sprzęt do palenia tytoniu, który zyskał największą popularność w krajach arabskich, a współcześnie zyskuje na popularności również w krajach europejskich, w tym w Polsce. Klasyczna shisha zbudowana jest ze szklanego dzbana (niekiedy jest to dzban metalowy lub ceramiczny), metalowej rury pełniącej funkcję korka, zakończonej specjalną podstawką, na której umieszcza się tytoń/melasę lub susz owocowy oraz elastycznej rurki służącej do wciągania dymu z wnętrza dzbana. Fajki wodne posiadają różne kształty i zdobienia, przez co prócz funkcji typowo użytkowej, pełnią również funkcję czysto dekoracyjną.

ekskluzywne fajki wodne

Fajki wodne nie dla każdego

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla palacza, opcją wartą rozważenia może być właśnie ekskluzywna fajka wodna. W Polsce, dzięki coraz większej liczbie sklepów zajmujących się dystrybucją tego typu asortymentu, znalezienie pięknie zdobionej shishy o klasycznym lub nieco bardziej nowoczesnym kształcie, nie powinno stanowić większego problemu. W sprzedaży znaleźć można fajki wodne wykonane z przezroczystego lub barwionego szkła, o zróżnicowanych kształtach metalowej rury, różnych formach podstawek do spalania melasy, różnych typach elastycznych przewodów i ustników. Jednym słowem każdy znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom, zwłaszcza indywidualnemu poczuciu piękna i estetyki.

Ceremonia palenia shishy

Jeśli jesteś palaczem, wybór shishy może być ciekawym sposobem na ograniczenie ilości codziennie spalanych papierosów. Palenie tytoniu przez fajkę wodną to cały ceremoniał, a zatem zupełna rezygnacja z papierosów na rzecz shishy, zapewne przyczynie się do zmniejszenia ogólnej ilości codziennie wchłanianego przez Ciebie dymu nikotynowego. Poza tym palenie shishy to doskonały pretekst do spotkań towarzyskich, do odnowienia znajomości lub zawiązania nowych przyjaźni. Niezależnie od tego, czy spodobała Ci się ekskluzywna fajka wodna czy też prosty model takiej fajki, oferowana przez nią możliwość wspólnego palenia i tym samym wspólnego spędzania czasu ze znajomymi to wielka zaleta wszystkich przedmiotów tego typu. Nie zapominamy również o walorach dekoracyjnych eleganckich fajek wodnych, które przyciągają uwagę swoimi dekoracjami i niezwykle oryginalnym, orientalnym kształtem. Ekskluzywna fajka wodna może stać się zatem centralna ozdobą każdego salonu i ogólnie rzecz biorąc każdego mieszkania. Wystarczy tylko znaleźć produkt, który rzeczywiście może pełnić taką funkcję.