Gdy na rynku pojawiła się pewna liczba lokali tzw. loftów uzyskanych przez zaadaptowanie na mieszkania dawnych obiektów przemysłowych, pojawiło się również pewne zainteresowanie przedmiotami dekoracyjnymi i użytkowymi o charakterystycznej surowej, można powiedzieć przemysłowej charakterystyce. Meble industrialne to obecnie efektowny dodatek do minimalistycznych wnętrz współczesnych mieszkań stylizowanych na studia lub warsztaty artystyczne. Tego typu mieszkania wyróżniają się skromnością i powściągliwością, gdy chodzi o ich wyposażenie, a w takiej sytuacji proste, wyraziste konstrukcje dodatków i mebli industrialnych sprawdzają się wręcz znakomicie. Pomagają w budowaniu surowego, minimalistycznego klimatu danego wnętrza.

Popularne dodatki i meble industrialne stosowane przez dekoratorów wnętrz to przede wszystkim różnego rodzaju lampy i inne elementy domowego oświetlenia, a także biurka, stoły i stołki, proste, często metalowe szafy, szafki i łóżka. Najbardziej charakterystycznym elementem industrialnej dekoracji są charakterystyczne lampy z metalowymi kloszami, wyglądem nawiązujące do konstrukcji ulicznych latarni lub dawnych lampek stosowanych w połowie minionego wieku. Te na pierwszy rzut oka nieco ciężkie i toporne konstrukcje w nowoczesnym wydaniu okazują się niezwykle wygodne i praktyczne w użytkowaniu. Wbrew pozorom, lampy tego typu nie są ciężkie, dzięki czemu ich montaż nie sprawia szczególnych problemów, tym bardziej, że wiele z nich do lampki biurkowe, wyposażone w wygodny system montażu do blatu stołu, szafki czy właśnie biurka.

Kolejna grupa popularnych mebli industrialnych to biurka, stoliki i stoły. Wśród nich najczęściej spotyka się konstrukcje metalowe lub drewniane. Często drewniany blat takiego stołu wyposażony jest w metalowy stelaż, który odpowiada za stabilność całej konstrukcji, jednocześnie umożliwiając szybkie i bezproblemowe składanie stołu. Wiele mebli tego typu znaleźć można na stronie http://www.dutchhouse.pl/meble-industrialne. Prócz wspomnianych konstrukcji stołów, ławek i biurek, sporym zainteresowaniem cieszą się również proste metalowe lub drewniane szafki, nierzadko o ażurowej konstrukcji, co jest przejawem skrajnego minimalizmu, ale w najmniejszym stopniu nie stoi w sprzeczności z funkcjonalnością, jaką charakteryzują się wszystkie meble industrialne. Tego typu szafki zwykle cechuje znaczna pojemność, olbrzymia trwałość i wysoka jakość wykończenia. Są to solidne konstrukcje, które trudno uszkodzić lub zniszczyć. Ich prosta forma sprawia, że doskonale komponują się również z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym lub skandynawskim.