Każdy rodzic wie, jak ciężko jest posprzątać dom, w którym mieszkają małe dzieci, mniej więcej w tym samym wieku. Farbki, plastelina i brud niewiadomego pochodzenia jest wszędzie i czasem nawet nie wiadomo, jak się go pozbyć. Dobrym rozwiązaniem jest odkurzacz piorący. Dlaczego? O tym poniżej.

Do dużego brudu i zadań specjalnych

Odkurzacze piorące z reguły są odkurzaczami wodnymi, czyli zamiast papierowej torby, w której kumuluje się brud i kurz jest zbiornik z wodą. W większości modeli jest on bakteriobójczy, czyli w momencie, kiedy wpadnie do niego jakaś zawartość, momentalnie jest ona dezynfekowana. Ponadto tego typu maszyny posiadają filtry, które pozwalają na oczyszczanie powietrza podczas pracy odkurzacza- nie wypuszcza on toksyn z powrotem do pomieszczenia. Odkurzacz piorący jest idealny dla rodzin alergików. Ułatwia on dotarcie w najdalsze i najtrudniejsze do zdobycia zakątki mieszkania, takie jak miejsca pod kanapą, fotelem, łóżkiem, za szafką itd.

Odkurzacz piorący, jak sama nazwa wskazuje, posiada również dodatkową funkcję, jaką jest pranie powierzchni. Idealnie wysprząta pokój dziecka, a przy okazji wypierze dywan. Wszystkie maszyny dostępne w sklepach stacjonarnych i sprawdzonych placówkach internetowych, posiadają wszelkie niezbędne testy jakościowe, które świadczą o bezpieczeństwie maszyny. Odkurzacze parowe są łatwe w użytkowaniu oraz utrzymaniu. Nie wymagają dokupowania dodatkowych worków na śmieci czy filtrów. Czas zużycia się jednego filtra zależy od intensywności sprzątania powierzchni, ale średnio starcza na pół do roku użytkowania.


Dziecinnie prosty w obsłudze

Wszystkie nowoczesne maszyny są tworzone w sposób łatwy do obsługiwania. Każdy model odkurzacza parowego posiada małą instrukcję obsługi, która czasem zawiera wskazówki dotyczące efektywniejszego sprzątania. Jego ogromną zaletą jest to, że pomaga w sprawnym wysprzątaniu pomieszczenia. Można go używać zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz niego. Posiada wymienne końcówki umożliwiające pranie tapicerek samochodowych oraz innych trudnych do prania przedmiotów, takich jak np. kanapa.

Gdzie najlepiej kupić?

Sprzęty AGD najbezpieczniej kupować jest w sprawdzonych miejscach. Z całą pewnością przed zakupami trzeba wiedzieć mniej więcej, czego się szuka, ponieważ przeciwnym wypadku może się to skończyć powróceniem do mieszkania z niczym albo z modelem, który nie będzie odpowiadał potrzebom. Rankingi i opinie konsumentów dostępne są na stronach branżowych lub forach internetowych. Pozwolą one na dokonanie odpowiedniego wyboru. Decydując się na zakup w internecie, warto jest zwrócić uwagę na szczegóły wysyłki oraz na komentarze znajdujące się poniżej produktów. Kupując swój pierwszy odkurzacz parowy, warto zwrócić uwagę na parametry, takie jak moc, pojemność zbiornika i waga przedmiotu. Jego wygląd i dodatkowe funkcje mogą zejść na dalszy plan. Ich cena jest zdecydowanie adekwatna do proponowanych usług.