Wybór łóżka nie jest prostą sprawą, a jeszcze trudniejsze jest dobranie odpowiedniego materaca. Takiego, który będzie zarazem uniwersalny, jak i funkcjonalny. Ponadto dopasowany do osób dorosłych, tudzież dzieci. 

Jaki materac wybrać?

Materace piankowe - co na ich temat wiedzieć warto?Najpopularniejszy aktualnie rodzaj to - materace piankowe. Wszystko przez piankę poliuretanową, z której są wykonane. To elastyczne, plastyczne, łatwe do cięcia, czy wykończenia tworzywo, po które chętnie sięgają producenci materacy. Ponadto świetnie dopasowuje się do różnych stelaży (podnoszonych ręcznie, bądź elektrycznie) oraz rozmiarów. Oprócz tego jest zalecany dla osób chorych, które potrzebują stelaży przeciwodleżynowych. Materace piankowe sprawdzą się zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Oprócz tego odnaleźć można specjalistyczny rodzaj, służący do rehabilitacji np. dla osób z bólami kręgosłupa lub alergiami. Nie ma problemu z zamówieniem materaca na konkretny wymiar dla par ze sporą różnicą wagową, tudzież osób z nadwyżką kilogramów. Pianka jest materiałem uniwersalnym, najchętniej wybieranym przez klientów.

Zalety i wady

Jakie plusy mają materace piankowe? Należną do nich przede wszystkim:

  • Duży komfort z ich użytkowania. Wszystko przez to, że do  produkcji używa się, oprócz pianki poliuretanowej, także materiałów zwiększających jakość snu. Mowa tu o funkcjonalnych, oryginalnych pokrowcach np. z miękką, delikatną warstwą wierzchnią. Ważny jest też system cyrkulacji powietrza, który przeciwdziała przegrzewaniu się materaca. Działa to w następujący sposób - powietrze może swobodnie przepływać pomiędzy kolejnymi warstwami, natomiast ogrzane - zostaje wydalone na zewnątrz.
  • Materace piankowe idealnie dopasowują się do sylwetki śpiącego. To z kolei przekłada się na zdrowy, pełen komfortu sen.  W tym miejscu trzeba dodać, że jedynie wysoka jakość surowców oraz tworzyw, odpowiedni dobór oraz łączenie kolejnych warstw, wykorzystanych do produkcji, zapewniają wcześniej wspomniany relaks.
  • Różnorodna gęstość pianki oraz duży wybór rozmiarów. To pozwala na indywidualność w dobrze materaca do sypialni, według potrzeb klienta. Można kupić materac piankowy o wymiarach 90x200 dla jednej osoby, bądź klasyczny - 140x200, który sprawdzi się dla par.

A czy istnieją minusy materacy piankowych?

Znajdą się ich przeciwnicy. Wszystko dlatego, że materace te mają mniejszą wytrzymałość. Poza tym pianka się odkształca, jeśli jej gęstość nie jest dopasowana do wagi śpiącego, tudzież wykonana została tworzywa słabszej jakości. Kolejną kwestią jest wysoka cena. Jednak dla komfortowego snu i dobrego zdrowia nie warto oszczędzać. Dobry materac jest wart każdej ceny. Będzie przecież służył przez lata.