Pojawienie się dziecka w rodzinie to czas ogromnych zmian w życiu jak i w domu. Trzeba się przygotować na przyjście noworodka na świat – zarówno psychicznie, ale i materialnie. Niemowlak potrzebuje kilku, niezbędnych akcesoriów, które będą niezastąpione w pierwszych miesiącach: pieluszki, bawełniane śpioszki, łóżeczko i karuzele do łóżeczka z projektorem, rożek, czy niezbędne środki higieniczne.

Przygotuj miejsce dla niemowlaka

Dla dziecka w swoim domu musisz przewidzieć cichy kąt, w którym noworodek mógłby spokojnie spać snem nieprzerywanym przez domowe hałasy i tulony do snu przez karuzele do łóżeczka z projektorem. To także miejsce, w którym matka mogłaby spokojnie karmić niemowlę i tulić je w swoich ramionach. Taki kącik dziecka powinien także – oprócz łóżeczka – zawierać przewijak, który zdecydowanie ułatwi przebieranie dziecka w świeże pieluszki. W pierwszych miesiącach takie łóżeczko może stać w sypialni rodziców, co znacznie ułatwi nocne wstawanie. Później dobrze by było, aby dziecko miało swoje własne miejsce do zabawy. Jeśli dysponujesz wolnym pokojem, które i tak było przewidziane w przyszłości jako pokój do dziecka, to bardzo dobrze, bo możesz go wygodnie i bezpiecznie zaaranżować na przyjście nowego członka rodziny.

Łóżeczko z materacem

Rzecz podstawowa i niezastąpiona. Zarówno łóżeczko jak i materac powinny być bardzo dobrej jakości, by rzeczy te były przede wszystkim bezpieczne dla niemowlaka, a to oznacza że materac musi być odpowiedniej twardości, a najlepiej taki, który dopasowuje się do ciał dziecka.karuzele do łóżeczka z projektorem Samo łóżeczko powinno mieć wąskie szczebelki, by przypadkiem głowa dziecka pomiędzy nimi nie utknęła. Ciekawym i wartym zakupu dodatkiem są karuzele do łóżeczka z projektorem, które posiadają delikatną, przyjemną dla ucha niemowlaka melodię oraz efekty wizualne w postaci łagodnych obrazków. Dla dziecka to ważny element rozwoju, który łączy w sobie obraz i dźwięk, a przy tym bardzo uspokaja.

Przewijak dla dziecka

Niezastąpiony element wyprawki pokoju dziecięcego, który zapewni bezpieczne i bezproblemowe przewijanie niemowlaka. Nie warto zakładać pieluch bezpośrednio na łóżku, po pierwsze dlatego, że materac może łatwo się zabrudzić, po drugie dlatego, iż ta powierzchnia jest miękka i przez to niewygodna. Przewijak możemy bezpiecznie oprzeć na łóżeczku, dzięki czemu przewijanie dziecka będzie proste i dostosowane do wzrostu opiekuna (przewijając na kanapie trzeba mocno się schylać).

Miękki rożek

Rożek dla dziecka jest bardzo popularny wśród młodych matek, bo pozwala bezpiecznie i wygodnie przenosić niemowlę, a także je karmić. Rożek zapewnia stabilność, dzięki czemu nie ma strachu – zwłaszcza na początku – że zrobimy dziecku jakąś krzywdę. Niezbędne będzie także miejsce na pieluchy, środki higieniczne i ubranka. Na ten cel możesz przeznaczyć choć jedną szufladę w swojej własnej komodzie. W pierwszych miesiącach dziecko nie potrzebuje wiele rzeczy i zabawek, by prawidłowo się rozwijać.