Wanny są wciąż popularne, pomimo tak dużej ilości kabin prysznicowych na rynku. Ich ogromnym plusem jest możliwość wzięcia długiej, relaksującej kąpieli, dzieki której odpoczniemy po całym dniu. Wanna powinna być dostosowana do naszych potrzeb, ale również do wielkości łazienki. W przeciwnym razie korzystanie z pomieszczenia nie będzie zbyt wygodne. Besco to producent wanien, który istnienie na rynku od dwóch dekad. Wanny Besco projektowane są w różnych kształtach, dzięki czemu każdy inwestor bez problemu może znaleźć odpowiedni model do swojej łazienki:

  • Prostokątne wanny Besco

    Zdecydowanie najpopularniejsze wśród użytkowników. Mają klasyczny kształt oraz odpowiednio wyprofilowane wnętrze, które umożliwia wygodne siedzenie w trakcie kąpieli. Niektóre modele posiadają dodatkowo miejsce na łokcie, wgłębienia na gąbkę, mydło lub półeczkę, którą można postawić opierając o oba brzegi. Najmniejsze modele mają zaledwie metr długości i 70 centymetrów szerokości, dlatego nadają się nawet do niewielkich łazienek. Największe z nich mają niemal dwa metry długości 120 centymetrów szerokości. Najpopularniejsze wanny Besco produkowane są w kilku rozmiarach co 10 centymetrów.
  • Narożne wanny Besco

    Wanny narożne przeważnie nie są symetryczne - jeden bok jest zdecydowanie dłuższy od drugiego. Zazwyczaj posiadają siedzisko, na którym możemy wygodnie usiąść. Ta opcja jest szczególnie przydatna w przypadku osób starszych, które mają problem z siedzeniem w zwykłej wannie. Zajmują też zdecydowanie najmniej miejsca pośród wszystkich innych dostępnych modeli.
  • Wolnostojące wanny Besco

    Zazwyczaj mają kształt elipsy lub koła. Przywodzą na myśl stare modele, które były produkowane na początku XX wieku. Świetnie prezentują się w dużych pomieszczeniach, dlatego są obecnie uważane za designerskie i niezwykle stylowe. W mniejszych łazienkach mogą być jednak niepraktyczne, ze względu na dość dużą ilość zajmowanego miejsca. Do zabudowy - niektóre wanny są skonstruowane w taki sposób, który umożliwia ich zabudowanie. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ w zabudowie można ukryć schowki na akcesoria łazienkowe.