Jeżeli w swoim domu masz wolny do zagospodarowania pokój, a przy okazji marzysz o własnym salonie gier i zabaw, najwyższy czas to zaplanować. Będzie to świetne miejsce na towarzyskie i rodzinne spotkania, ale z pewnością sprawdzi się również jako azyl, w którym będziesz mógł odpocząć i pobawić się samemu. Wyposażenie pokoju gier i zabaw będzie zależeć przede wszystkim od Twoich potrzeb, budżetu oraz wielkości pokoju, ale nawet nieduże pomieszczenie można w sprytny sposób urządzić, a koszt wcale nie musi być wielki.

piłkarzykiGry towarzyskie

Nawet w średniej wielkości pokoju znajdzie się miejsce na piłkarzyki, ponieważ stół potrzebny do tej gry zajmuje niewiele miejsca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wokół stołu potrzeba jest dodatkowa przestrzeń dla graczy. Piłkarzyki będą świetną rozrywką dla 2 lub 4 osób, ale przy większych imprezach można zmieniać się co jakiś czas drużynami i urządzić turniej z prawdziwego zdarzenia. W piłkarzyki mogą grać nawet starsze dzieci, dlatego ze stołu będą korzystać starsi i młodsi członkowie rodziny. W niedużym pokoju gier można umieścić również konsolę i duży telewizor. Lista gier na konsolę jest bardzo długa, dlatego mało prawdopodobne, że kiedykolwiek nam się znudzi. Z konsoli mogą korzystać dzieci i dorośli, a każdy użytkownik może mieć swój własny zestaw ulubionych gier. Grą towarzyską, która sprawdzi się w przypadku dużych pomieszczeń, jest bilard. Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej zasady są dość proste, ale mistrzowskie rozgrywki wymagają skupienia i wyobraźni. Cymbergaj to kolejna ekscytująca gra, która sprawdzi się w większym pokoju. Przypomina ona nieco rozgrywki hokejowe, ale krążek jest w tym przypadku odbijany nie kijem, a specjalnym odbijakiem. Zaawansowane modele cymbergajów posiadają liczniki bramek, co zwalnia nas z prowadzenia kalkulacji i umożliwia stuprocentową koncentrację na grze. Rozgrywki cymbergaj potrafią być bardzo energiczne, więc chociaż podobnego typu zabawy nie są kojarzone z wysiłkiem fizycznym, podczas intensywnej gry można spalić trochę kalorii.

Dodatkowe atrakcje

Perfekcyjnie przygotowany salon rozrywki, oprócz licznych gier, posiada także kilka innych elementów wyposażenia. Pierwszym z nich jest wygodna, najlepiej dużych rozmiarów kanapa. Przy większych spotkaniach sprawdzi się ona doskonale jako miejsce na odpoczynek i rozmowę, a gra na konsoli będzie dużo przyjemniejsza na komfortowej kanapie niż na gołej podłodze. W pomieszczeniu można umieścić również barek lub bar z prawdziwego zdarzenia. Będzie to szczególnie dobry pomysł, jeżeli pokój powstaje głównie z myślą o osobach dorosłych.