Każda szanująca swój kąt gospodyni domowa całą sobą dba o wizerunek własnego domu, o to, żeby był wysprzątany, miło spędzało się w nim czas oraz sprawiał wrażenie przytulności i otaczającej wszystkich domowników miłości. To zdecydowanie nie jest łatwe zadanie dla kobiety – wymaga wiele wkładu ciężkiej i czasochłonnej pracy, energii i niekiedy pieniędzy. Nie tylko dom ma się dobrze prezentować domownikom, ale także gościom, którzy zostaną w takich progach przyjęci. Muszą czuć się przyjemnie, radośnie i prawie jak u siebie w domu. Ważna jest nie tylko atmosfera, ale też skrupulatnie przygotowany wystrój. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie stołu do wspólnego posiłku.

Kiedy goście wchodzą do czyjegoś domu, wcześniej zaproszeni na wystawny obiad już od progu poczują unoszący się w każdym pomieszczeniu piękny i wzbudzający apetyt zapach domowegoobrusy haftowane jedzenia. Zaskoczy ich z pewnością dopięte na ostatni guzik przygotowania, co do wystroju. Wzbudzająca zachwyt porcelanowa zastawa, polne kwiaty i dopełniający wszystkiemu zaskakujący obrus haftowany. Daję on poczucie swojskości, domowości i pewnego nieopisanego uczucie przytulności. Obrusy haftowane idealnie sprawdzają się na stole z ciemnego drewna i otoczenia kwiatów. Sprawiają wrażenie wyjątkowości o oryginalności, a także stają się elementem wystroju wprost niepowtarzalnym, szczególnie, gdy obrusy haftowane są tworzone ręcznie. Wcześniej wspomniana porcelanowa zastawa doda klasy i elegancji całemu wystrojowi oraz sprawi, że obrus haftowany będzie się prezentował szykownie. Idealnie pasuje do wystroju wnętrza minimalistycznego, ale także tego inspirowanego modą ludową lub góralską. Jednakże o tym najbardziej decyduje sam wzór przedstawiony.

Może się okazać, że dla starszych osób, które zostały zaproszone na rodzinny obiad obrusy haftowane będą miały duże albo niekiedy nawet kluczowe znaczenie. Może im przypominać piękne lata młodości, rodzinny dom, w którym mama podawała obiadki na właśnie tak pięknie zastawionym stole lub przypominać podróż po kraju. Jasna barwa takiego dodatku na stół może rozświetlić jadalnię, sprawić, że wyda się gościom weselsza i bardziej otwarta na ich odwiedziny. Ciemne drewniane meble będą ciekawie kontrastować, a wyhaftowany wzór doda niepowtarzalności całemu wystrojowi.

Smaczny obiad i wspaniała atmosfera budowana przez domowników, ale także osób odwiedzających z pewnością wypełnią cały dom poczuciem sympatii, miłości i radości. Wieczorem, gdy dzieci pójdą spać, dorośli spokojnie będą mogli wypić lampkę wina lub dwie. Posprzątać po wspólnym obiedzie można rano, gdy już gospodyni domowa i jej mąż wstaną wyspani. Piękny obrus haftowany schowa się do szafy lub wręcz przeciwnie zostawi na kolejne wspólne obiady. Nie jest powiedziane, że musi być używany tylko przy szczególnych okazjach. Ważne, że za każdym razem wygląda tak samo dobrze i tak samo bardzo przykuwa uwagę gości, którzy napatrzeć się nie mogą na tak ładnie komponujący się z wystrojem zastawiony stół.