Wiele osób stając po raz pierwszy przed zadaniem urządzenia swojego własnego mieszkania odnajduje w tym zajęciu prawdziwą pasję. Kompletowanie wyposażenia, obserwowanie jak zaniedbane lub surowe wnętrza nabierają charakteru może dawać ogromną satysfakcję. Możliwość decydowania o każdym szczególe sprawia, że pragniemy, aby całe mieszkanie było urządzone zgodnie z naszym gustem. Dla wielu osób największy problem stanowi ciekawa aranżacja łazienki. Często nie wiemy jaka bateria umywalkowa będzie najlepsza, czy postawić na prysznic, czy raczej wannę.

bateria umywalkowaZwróć uwagę na armaturę

Wiele osób skupiając się na względach wizualnych nie zwraca dostatecznej uwagi na podstawowe elementy takie jak bateria umywalkowa czy kompakt. Nie można na nich oszczędzać i lepiej poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniego modelu. Podstawową kwestią jest bezpieczeństwo, szczególnie ważne w przypadku mieszkań w domu wielorodzinnym. Awaria słabej jakościowo baterii umywalkowej może doprowadzić do opłakanych w skutkach konsekwencji takich, jak zalanie sąsiadów z dołu. Z pewnością każdy chciałby uniknąć takich nieprzyjemności. Armatura jest wyposażeniem łazienki, które rzadko kiedy się wymienia, więc najlepiej postawić na model o tradycyjnym wyglądzie, który nie przestanie być modny po kilku latach. Zakupów najlepiej dokonać w specjalistycznych sklepach, które wbrew pozorom zazwyczaj nie są droższe od marketów budowlanych, a oferują baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe renomowanych producentów. Przed zakupem należy wybrać umywalkę, ponieważ jej typ definiuje jakiego rodzaju baterii musimy szukać.

Zadbaj o dodatki

Na całokształt wrażenia, jakie robi na nas dana łazienka składa się wiele elementów. Najczęściej nasz wzrok spoczywa na lustrze, dlatego warto poświęcić szczególnie dużo uwagi na jego wybór. Praktycznym rozwiązaniem jest niewielka szafka, której drzwiczki będzie pokrywało lustro, zyskamy w ten sposób sporo przydatnego miejsca na kosmetyki. Bardzo modne w ostatnim czasie jest, aby wszystkie drobiazgi były dopasowane do głównego motywu przewodniego. W sytuacji, gdy bateria umywalkowa, którą wybraliśmy jest w kolorze miedzi, to powinniśmy szukać pozostałego wyposażenia w tym odcieniu. Wiele sklepów oferuje spójne wizualnie komplety, w skład których zazwyczaj wchodzi uchwyt na papier toaletowy, szczotka czy wieszaki na ręczniki. Przemyślana aranżacja zrealizowana w konsekwentny sposób z pewnością zrobi na każdym wrażenie. Dobrym dopełnieniem kompozycji będzie umieszczenie kilku świec lub eleganckiej mieszanki zapachowej.