Nowe przepisy polskiego prawa pozwalają nam na zmianę dostawcy energii elektrycznej i umożliwiają korzystanie z usług tej z firm, która rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania. Nad ich praktycznym wykorzystaniem zastanawia się coraz więcej osób, zanim jednak podejmiemy decyzję o rozwiązaniu umowy z naszym dotychczasowym partnerem zastanówmy się nad tym, czy Enea jest w stanie zaproponować nam warunki rzeczywiście lepsze niż Tauron.

Jak łatwo się domyślić, nie wszystkie źródła informacji na temat warunków współpracy z firmami energetycznymi są jednakowo wiarygodne. Gdy będziemy korzystać wyłącznie z danych publikowanych przez firmy takie, jak Tauron, z pewnością łatwiej będzie nam podjąć decyzję o dokonaniu zmiany dostawcy, może się jednak okazać, że podejmiemy ją na podstawie danych o obniżonej wiarygodności. Zamiast spieszyć się z decyzją, warto skonsultować się więc z osobami, które zdecydowały już, że ich nowym partnerem będzie Enea, może się bowiem okazać, że nie wszystkie są jednakowo zadowolone z efektów współpracy.

Nie warto też rezygnować ze wsparcia udzielanego przez niezależnych ekspertów, których na polskim rynku jest coraz więcej i którzy współpracują nie tylko z firmami, ale i z klientami indywidualnymi. Bez względu więc na to, czy interesuje nas współpraca z firmą Enea, czy też z dostawcą takim, jak Tauron, mamy szansę na wiarygodne dane na jego temat.