Przy aranżacji pokoiku dziecięcego warto pamiętać nie tylko o jego dekoracyjności, ale i funkcjonalności. Dlatego prócz wyboru odpowiednich mebli, pamiętajmy również o wyborze odpowiedniego oświetlenia. W pokoikach dziecięcych najlepiej sprawdza się oświetlenie rozproszone wzbogacone o dodatkowe źródła światła kierunkowego-punktowego. Dlatego prócz centralnego oświetlenia sufitowego, w takich pokojach warto zainstalować również lampę wolnostojącą, która będzie doświetlała kącik zabaw, lampkę nocną, która ułatwi zasypianie najmłodszym dzieciom czy lampkę biurkową, która zapewni komfort podczas nauki.

Oświetlenie centralne w pokoiku dziecięcym

lampy Eglo

Podstawą oświetlenia pokoiku dziecięcego powinna być lampa lub lampy sufitowe. Możemy w tym przypadku zdecydować się na lampy z jednym źródłem światła lub na oświetlenie wielopunktowe, które zwykle oferuje większą moc świetlną. Kształt i kolor lampy nie są w tym przypadku bez znaczenia. Lampa powinna korespondować z pozostałymi elementami wyposażenia pokoju, tak by wpisywać się w ogólną koncepcję jego wystroju. Jeśli pokój obfituje w wiele bajkowych elementów dekoracyjnych, można zdecydować się na lampę właśnie o takiej formie. Ciekawą propozycją w tym względzie mogą być kolorowe lampy Eglo o kloszach w kształcie zwierząt. Zastosowanie tego typu lamp pomoże ocieplić wnętrze dziecięcego pokoiku i z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu dziecku.

Dodatkowe oświetlenie w pokoiku dziecięcym

Zastosowanie dodatkowych źródeł światła zwiększa funkcjonalność pokoików dziecięcych, wpływając na komfort zabawy, nauki czy ułatwiając dziecku zasypianie. Jako dodatkowe źródła światła w pokoikach dziecięcych najczęściej stosuje się oświetlenie ścienne, na przykład wspomniane już wcześniej lampy Eglo o kolorowych kloszach, lampki nocne z kloszami rzucającymi cienie o fantazyjnych kształtach, lampy stojące, które doświetlają przestrzeń przeznaczoną do zabawy lub zwiększają komfort czytania książek czy w końcu lampki biurkowe, które oświetlają przestrzeń roboczą biurka.