Część nowoczesnych mebli kuchennych, zwłaszcza szafki wiszące, standardowo wyposażona jest w oświetlenie meblowe. Jeśli nie dysponujemy takimi szafkami, możemy zdecydować się na samodzielne zainstalowanie systemu oświetlenia mebli kuchennych, co wpłynie na zwiększenie funkcjonalności całej kuchni i na jej dekoracyjność. W sprzedaży znajdziemy całe mnóstwo różnych rodzajów oświetlenie meblowego do kuchni. Jedną z bogatszych ofert w tym względzie przygotowała firma Skoff. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia wewnętrznego do domów i mieszkań.

Lampy podszafkowe

To najprostsze rozwiązanie, z jakiego może skorzystać każda osoba, która chce oświetlić przestrzeń roboczą pod szafkami podwieszanymi w kuchni. W ofercie wspomnianej wcześniej firmy Skoff znajdziemy klasyczne lampy podszafkowe, które instaluje się bezpośrednio do dolnej części szafki. Instalacja takich lamp nie wymaga wycinania otworów w szafkach, co gwarantuje ich szybki i bezproblemowy montaż. Lampy Skoff znajdziesz na https://eweled.pl/firm-pol-1391024973-Skoff.html.

Listwy i tuby LED

To coraz popularniejszy, efektowny i ekonomiczny sposób podświetlania mebli kuchennych. W ofercie firmy Skoff znajdziemy wiele profili przygotowanych do instalacji taśm ledowych, a także gotowe listwy i tuby oświetleniowe wyposażone w taśmy ledowe lub w diody LED, które przykręcamy do dolnej części szafek podwieszanych. Decydując się na taki rodzaj oświetlenia mebli, otrzymujemy możliwość podświetlania ich na dowolny kolor, dzięki czemu kuchnia może zyskać indywidualny, niepowtarzalny charakter.

Lampy naścienne i wysięgnikowe

Ten rodzaj lamp powinien zainteresować te osoby, które prócz oświetlenia podszafkowego, chcą mieć również możliwość rozświetlenia większej przestrzeni w kuchni. Lampy tego typu instaluje się nad meblami, przytwierdzając je albo bezpośrednio do szafek podwieszanych, albo mocując do ściany. Takie rozwiązanie sprawdzi się chociażby w aneksach kuchennych, gdzie centralne oświetlenie znajduje się w większej odległości od mebli kuchennych, w wydzielonej części połączonego z kuchnią salonu. Dzięki lampom na wysięgnikach część kuchenna zyskuje własne, indywidualne oświetlenie.