Planując swój nowy dom staramy się przewidzieć i zorganizować wszystkie pomieszczenia. Najważniejsza jest dla nas zawsze kuchnia i łazienka. Sypialnia to sprawa drugorzędna – zawsze można pospać na materacu, ale radość ze wspólnego obiadu przy stole jest o wiele większa. Z kolei miejsce, na które zwracamy najmniejszą uwagę, to garderoba, a to przecież tam planowanie ma największe znaczenie.

Wieszaki stojące oraz haczyki na ubrania, półki, szuflady oraz kartony i przegródki, to wszystko ma ogromne znaczenie w przypadku planowania garderoby. Jest to miejsce, w którym będziemy przechowywali ubrania oraz wszelkie potrzebne tekstylia domowe, takie jak ręczniki, pościele, serwety, firany i zasłony. Warto więc dobrze się zastanowić ile mamy miejsca oraz jak zagospodarować przestrzeń, którą mamy, by móc w przyszłości dobrze posegregować swoje ubrania i tekstylia.

Stojaki i wieszaki to podstawowe elementy wyposażenia naszej garderoby. Pomagają zapanować nad chaosem, który panuje w naszej szafie. Stojaki i wieszaki są praktyczne w użyciu, bo można je szybko złożyć i w razie potrzeby schować. Niektóre z nich są wyposażone w gumowe kółka, dzięki czemu można je łatwo przestawić. Do tego można również nabyć haczyki na ubrania, które warto zamontować na ścianach lub w środku szaf, dzięki czemu uzyskamy dodatkową przestrzeń na nasze rzeczy. Haczyki na ubrania sprawdzą się również w przedpokoju, gdzie nasi goście będą mogli zostawić swoje odzienie wierzchnie.

Bez półek ściennych lub drewnianych regałów w garderobie się nie obejdzie. Jest to niezwykle praktyczne miejsce, to ułożenia bluzek, spodni czy koszul, które czekają na kolejny sezon. Dodatkowo sprawdzą się również w przypadku przetrzymywania pościeli oraz serwet. Dobrze dobrane regały i odpowiednio rozmieszczone względem siebie będzie można uzupełnić szufladami na mniejsze oraz drobniejsze przedmioty. Przegródki materiałowe, to również dobry pomysł, ponieważ jest tańszy niż drewniane szuflady, a dodatkowo materiał we wzorki, z którego są wykonane jest estetyczny i ozdobny, więc sprawdzi się również jako element dekoracyjny.

Jeżeli planujesz garderobę w swoim domu, nie zapomnij o tym, żeby odpowiednio wymierzyć pomieszczenie. Jest wiele mebli, które możesz tam zmieścić, ale lepiej dopasować pojedyncze regały na wymiar. Pozwoli to na to dokładne zagospodarowanie przestrzeni. Dodatkowo zakup parę kartonów, w które będziesz mógł schować niepotrzebne rzeczy, których użyjesz w przyszłości, a które świetnie sprawdzą się jak zamiennik do szuflad.