Jeśli standardowe ogrzewanie nie wystarczy do ogrzania wnętrza łazienki, codzienne kąpiele, zabiegi higieniczne i inne prace realizowane w łazience, mogą stać się dla nas niezwykle przykrym obowiązkiem. Na szczęście istnieje wiele metod na szybkie dogrzanie wnętrza łazienki. Co jednak trzeba podkreślić, są to sposoby doraźne, bazujące na wykorzystaniu urządzeń mobilnych, które w razie potrzeby możemy wykorzystać również do ogrzewania innych domowych pomieszczeń. Jeśli zależy nam na stałym rozwiązaniu problemu zimnej łazienki, musimy pomyśleć o zmianie lub przebudowie głównego systemu grzewczego w swoim domu.

Jakim sprzętem możemy dogrzewać łazienkę?

Przykładem takiego sprzętu mogą być proste w obsłudze termowentylatory, a także większe i dzięki temu bardziej wydajne w działaniu grzejniki elektryczne. Te ostatnie występują jako grzejniki konwektorowe, z grzałkami elektrycznymi i jako grzejniki olejowe, w których nośnikiem ciepła jest olej, szczelnie zamknięty w metalowych żeberkach grzejnika.

Kiedy termowentylator, a kiedy grzejnik elektryczny lub olejowy?

Jeśli szukamy taniego urządzenia, które zajmuje niewiele miejsca, najlepszym wyborem będzie termowentylator. Sprzęt tego typu cieszy się dużą popularnością przede wszystkim z uwagi na atrakcyjną cenę i niewielkie, kompaktowe rozmiary. W sprzedaży znajdziemy termowentylatory o różnej mocy, wyposażone w kilka trybów pracy, w tym profesjonalne urządzenia z termostatem, np. http://www.stadler-form.pl/78-termowentylatory. Kupując termowentylator z termostatem, możemy zaprogramować pożądaną temperaturę, jaką chcemy osiągnąć w danym pomieszczeniu. Gdy ta temperatura zostanie osiągnięcia, termowentylator samoczynnie się wyłączy. Jeśli zależy nam na większej wydajności działania urządzenia grzewczego i do ogrzania mamy łazienkę o dużym metrażu, zamiast niewielkiego termowentylatora możemy zdecydować się na zakup większego konwektora lub grzejnika olejowego. Wadą tego typu grzejników są ich dużo większe rozmiary, większe zużycie energii elektrycznej i wyższa cena. Najdroższe są nowoczesne konwektory, ale przy ich pomocy możemy ogrzać powietrze w naprawdę dużym pomieszczeniu i nie potrzebujemy na to wielu godzin. Warto wspomnieć, że współczesne grzejki olejowe i elektryczne często wyposażone są również we własne wentylatory, które pomagają rozproszyć ciepło i tym samym szybciej nagrzać wnętrze całego pomieszczenia, w którym je umieścimy. Podsumowując, jeśli masz małą łazienkę, do jej dogrzania w zupełności powinien wystarczyć klasyczny termowentylator. Jeśli jednak łazienka jest wyjątkowo zimna i do tego ma większą powierzchnię, warto rozważyć zakup większego konwektora lub grzejnika olejowego.