Rezygnując z gotowych i przetworzonych produktów sklepowych oraz wybierając samodzielną produkcję artykułów spożywczych, automatycznie podejmujemy decyzję o walce o własne zdrowie. Organizm i jego kondycja to najważniejsze aspekty, które mają ogromne znaczenie dla naszej przyszłości, która jest o wiele bliżej, niż Ci się wydaje. Warto więc już teraz zainwestować w narzędzia pozwalające na produkcję domowych propozycji, np. oleju, który nie musi być niezdrowy, chociaż jest demonizowany przez media itp.

Czego potrzebujesz, by zacząć produkować własny olej? Oczywiście jest to prasa do oleju. Warto jednak od razu zainwestować w nowoczesny i profesjonalny model, który będzie dostosowany do eksploatacji domowej, by posłużył on przez wiele lat. Zastanówmy się jednak nad tym, z czego można robić oleje, jakie posiadają one właściwości i przede wszystkim, czy w ogóle warto. To w końcu praca, która zajmie nam stosunkowo dużo czasu, gdy porównamy ją z wyjściem do sklepu i kupnem butelki gotowego oleju.

Prasa do oleju – sprawdzony model to gwarancja zadowolenia

Każda prasa do oleju powinna być asortymentem markowym i dostosowanym do kontaktu z żywnością. Jest to definitywna podstawa, dzięki której w ogóle możemy uznać, że dany produkt nadaje się do eksploatacji. Wybieraj więc oryginalne konstrukcje, które cieszą się uznaniem klientów, ponieważ zazwyczaj są one sprawdzona przez najlepszych specjalistów w branży, którzy znają się na tym dużo lepiej, niż Ty. Certyfikaty i atesty potwierdzające spełnienie standardów i norm UE powinny być podstawowym wyznacznikiem.

Prasa do oleju – czy warto robić domowy olej?Z czego i po co?

Olej można zrobić niemal z wszystkich dostępnych nasion. Oczywiście jedne nadają się do tego lepiej, drugie gorzej. Warto jednak eksperymentować, ponieważ każdy olej będzie mieć inny smak i właściwości, więc zestaw olejów w szafce każdego kucharza powinien być zawsze uzupełniony. Jedną z najpopularniejszych opcji, są oleje słonecznikowe lub oleje rzepakowe. Prasa do oleju oferuje nam jednak wiele dużo bardziej egzotycznych opcji, do których zaliczamy coraz bardziej popularne nasiona konopi, czy chia. Jeżeli chcesz poznać ich wszystkie walory zdrowotne, warto sprawdzić poszczególne opisy, ponieważ w sieci znajdziesz bardzo szczegółowe materiały na temat każdego poszczególnego przepisu. Wybierz ten, który najlepiej będzie odpowiadać tobie lub Twoim domownikom.

Pamiętaj jednak, że oleje (nawet własnej roboty), mają dużą ilość kalorii. Nie są zatem niezdrowe, lecz należy pilnować ich spożycia, by nie przekraczać pewnej granicy, gdyż jak wiadomo, wszystko w nadmiarze szkodzi.