W pierwszych sześciu miesiącach życia niestety menu nie jest zbyt zróżnicowane. Do wyboru mamy mleko matki, które to z wiadomych powodów będzie najlepszym pokarmem na tym etapie lub tzw. mleko początkowe, czyli specjalnie modyfikowany pokarm, który swoim składem jest jak najbardziej zbliżony do tego, które możemy otrzymać z piersi matki. Jeśli chodzi o ten drugi wariant, to na rynku znajdziemy wielu producentów, jednak na wyróżnienie zasługuje firma Enfamil, czyli marka zajmująca się produkcją pokarmów i akcesoriów dla niemowląt, która w swoim portfolio posiada cały szereg produktów docenionych na całym świecie.

Dlaczego warto wybrać mleko początkowe?

Mleko początkowe Enfamil to starannie wyselekcjonowana mieszanka, wszystkich niezbędnych produktów. Młody układ pokarmowy nie może przyjmować mleka krowiego, ponieważ zawiera ono zwiększoną ilość laktozy oraz tłuszcze nasycone. Na początku naszego życia organizm nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości enzymu, który mógłby strawić te substancje. To właśnie dlatego w składzie mleka początkowego Enfamil ich nie znajdziemy – taki pokarm można podawać dziecku zaraz po urodzeniu. Wiele matek z różnych względów rezygnuje z karmienia piersią.

Może być to spowodowane chorobami organizmu lub własnymi przekonaniami. Wtedy bardzo przydatne staje się mleko początkowe takie jak Enfamil. Mleko początkowe z serii premium dostarcza do młodego organizmu wszystkich niezbędnych składników, a w dodatku zapobiega kilku przypadłościom, które bardzo często dotykają dzieci w tak młodym wieku. Enfamil Comfort jest w stanie załagodzić objawy zaburzeń trawienia już w ciągu 24 godzin. Dodatkowo redukuje gazy oraz ulewanie. Taka sytuacja skutkuje spokojem zarówno u dziecka, jak i rodziców.

Dla wrażliwych układów pokarmowych

Mleko początkowe Enfamil jest dedykowane dla niemowląt, które mają tendencję do zaburzeń trawiennych. Co ważne taki pokarm może być jedynym źródłem pożywienia przez pierwszych 6 miesięcy. Dziecko ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi z Enfamilem Premium będzie odżywiać się zdrowo, a specjalnie przyszykowany pokarm zadba o wrażliwy układ pokarmowy, jednocześnie dostarczając wszystkich niezbędnych substancji, witamin i minerałów.

Mleko początkowe Enfamil dostępne jest w większości aptek, popularnych drogerii oraz sklepów, w których znajdziemy działy z pokarmem dla maluchów. Można je zamówić również bezpośrednio ze strony producenta, a ten przyszykował tam kilka zestawów oraz dokładne specyfikacje. Z racji dużej dostępności produktów Enfamil dobrze wybrać te najodpowiedniejszy wariant, który będzie dostosowany ściśle do potrzeb niemowlęcia.