Ogród to przepiękny dodatek do posesji. Jest to swojego rodzaju wizytówka, która podkreśla piękno domu. Służy za miejsce, które ma nie tylko cieszyć oko ale także i duszę. To odzwierciedlenie pragnień i potrzeb właścicieli. Tylko jeśli powstał w przemyślany sposób nadaje otoczeniu charakteru, tworząc nastrój.

Ogród nowoczesny

Charakteryzuje się minimalizmem, jest skromny w swojej kompozycji. Oszczędność przejawia się w zdobieniach i kolorach. Wszystko ma tworzyć prostą, uporządkowaną formę, dlatego roślinność jest utrzymywana w jednym gatunku. Obok drewna i kamienia, popularnym materiałem jest beton. Ogród ma być miejscem wypoczynku, a nie kolejnym obowiązkiem. Rośliny nie mogą być za bardzo wymagające. Meble ogrodowe powinny być utrzymane w stylu klasycznym. Ogród musi być zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej samowystarczalny. Ogród ma podkreślać nowoczesność domu i dopasować się do otoczenia. Już na etapie projektowania automatyczne nawadnianie jest nieodłączną częścią ogrodu. Dobrze jest mieć pewność, że podczas letniej nieobecności trawa się nie wysuszy.

Ogród francuski

Styl niesamowicie sformalizowany, uporządkowany. W przeciwieństwie do ogrodu nowoczesnego, można w nim znaleźć rzeźby, ławeczki ozdobne, małe altanki i fontanny. Cechą charakterystyczną są labirynty stworzone z żywopłotów i przystrzyżone krzaczki. Taki ogród wymaga niesamowicie dużo wkładu energii i uwagi. Ten model wywild-flowers-571940_1280bierany jest przez osoby lubiące harmonię i przyrodę. Wiele osób uwielbia spędzać czas na sadzeniu nowych kwiatów, malowaniu doniczek i strzyżeniu krzewów. Urok takiego miejsca fantastycznie widać na dużych powierzchniach.

Ogród wiejski

Cechą charakterystyczną jest wielofunkcyjność. Łączy w sobie funkcję dekoracyjną z użyteczną. Obok grządek z pomidorami i ogórkami, można znaleźć chabry, róże i tuje. Niektórzy właściciele sadzą drzewa owocowe. Świeże i soczyste owoce łatwo można zbierać za pomocą zrywaczki do owoców. Najbliższy naturze i niezależnie czy jest duży, czy mały potrafi doskonale zachować swój urok.