Planując wystrój swojej łazienki należy liczyć się z tym, że oprócz płytek oraz kabiny prysznicowej należy wybrać sporo innych dodatków, które sprawią, że nasza łazienka wyda się przytulniejsza. Jak wiadomo, to szczegóły dbają o to, aby w pomieszczeniach panowała dobra i spokojna atmosfera, dlatego także w łazience należy pamiętać o drobnych rzeczach takich jak ręczniki pod kolor, puchate dywaniki czy dodatki ceramiczne.

Łazienka to miejsce, w którym codziennie rano stawiamy swój organizm do życia, a wieczorem jest to nasze sanktuarium lepszego samopoczucia po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać, aby to pomieszczenie kojarzyło nam się ze spokojem, relaksem i miejscem, w którym będziemy odpoczywać pod kojącym prysznicem po naprawdę ciężkim dniu.

dozowniki do mydłaPierwszą rzeczą, o jakiej warto zadbać to ceramiczne dodatki, takie jak kubek do szczoteczek do zębów, podstawka i dozowniki do mydła. Ten zestaw powinien być utrzymany w jednym wzornictwie i nawiązywać do wszystkich kolorów znajdujących się w pomieszczeniu. Łatwiej jest, kiedy łazienka jest wykończona w białych płytkach, wtedy całość pięknie uzupełniają błękitne lub cytrynowe dodatki. Dodatki ceramiczne mogą nawiązywać swoją kolorystyką lub wzorem również do kolorowych, pojedynczych płytek, które znajdują się na ścianach.

Dozowniki do mydła i kubki na szczoteczki do zębów to nie wszystko, warto również pomyśleć o kolorze ręczników i dywaników, które umieścimy w naszej łazience. Dobrze, jeżeli będą one ze sobą współgrać, wtedy na pewno stworzą przyjemny klimat domowego SPA, z którego nie będziemy mieli ochoty wychodzić. Dodatkowo przy wannie warto postawić duży kosz na bieliznę. W tej roli świetnie sprawdzą się wiklinowe dodatki. I nie muszą to być tylko kosze na brudną bieliznę, ale również mniejsze koszyczki na kosmetyki lub artykuły higieniczne, które zazwyczaj trzymane są w opakowaniach prosto ze sklepu.

Kolejną ważnym elementem wystroju łazienki jest oświetlenie. Warto zadbać o pojedyncze światełka przy lustrze, które ułatwią zrobienie makijażu i codzienną pielęgnację twarzy. Dodatkowo lekkie oświetlenie wieczorem jest o wiele bardziej relaksujące niż normalne światło z górnej lampy.

Urządzenie łazienki to nie jest łatwe zadanie. Cała masa ciekawych dodatków: ręczniki, dozowniki do mydła czy dywaniki, to dodatki, które uatrakcyjnią pomieszczenie. Ma być to miejsce, w którym będziemy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Rano myjąc zęby będziemy snuli plany zdobycia świata, a wieczorem po ciężkim dniu prób zmyjemy z siebie zmęczenie, by kolejnego dnia rozpocząć nowe działania!