Wiosna, to rewelacyjny czas na remont. Nie mam na myśli tylko reklam, którymi jesteśmy bombardowani, ale przede wszystkim nasze chęci, odczuwaną motywację do zmian. Tak jak połowa moich znajomych, również i ja chcę coś zmienić w swoich czterech ścianach. Nie są to może kolosalne zmiany, ale przede wszystkim jakaś półka, jakiś obrazek, drobne zmiany. Rozmyślam też nad nowymi panelami, dokupieniem jakichś dekoracji, stworzeniem zupełnie innego designu w moich czterech ścianach. Pierwsze zakupy mam już zrobione, mam panele, mam klej montażowy, mam dekoracje, różne dodatki budowlane, niestety czasu jakby coraz mniej. Wiadomo, że łatwiej jest zrobić zakupy, niż podjąć się robót budowlanych.

[caption id="attachment_1152" align="alignright" width="300"]klej montażowy Odpowiednie dekoracje kluczem do sukcesu[/caption]

W ramach tych zmian budowlanych postanowiłem nieco dokształcić się w kwestii materiałów budowlanych. Niestety będę miał okazję jeździć i dokupować, także moja wiedza powinna być w miarę dobra. Póki co już wiem, że poza kolorem paneli, ważna jest grubość i stopień ścieralności. Podobnie z dodatkami. Na pewno będę dokupować klej montażowy, który ma być doskonale przyczepny do różnych podłoży, wodoodporny po utwardzeniu, bezpieczny dla materiałów dekoracyjnych a także nadający się do wewnątrz i zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem będzie klej uniwersalny, do cegły, betonu, tynku, metalu, korka, drewna, materiałów drewnopochodnych itp. Wówczas nie tylko użyję go do remontu, ale również będzie na później.

Póki co remont w trakcie, widać dużo zmian, wiosna nie tylko za oknem, ale również i w domu.