Świąteczne ozdoby do domu

Zbliżający się okres świąteczny jest czasem, w którym w szczególności dbamy o wystrój w naszym domu. Kupujemy rozmaite dodatki i dekorujemy nimi dom. Jednym z kluczowych miejsc w naszym salonie, jadalni lub w pokoju dziennym jest stół - to przy nim przyjmujemy naszych gości oraz w tym miejscu spędzamy z nimi większość czasu. Warto zadbać więc nie tylko o dania i tradycyjne potrawy, które będziemy podawać, ale również rozmaite dodatki na tym stole - idealnie dobrany zestaw naczyń, obrus i serwetki.

Dekoracja tradycyjnego stołu na święta

Podstawą dekoracji stołu jest odpowiedni obrus, który dobrze skomponuje się z resztą akcesoriów. Najbardziej klasycznym oraz najchętniej wybieranym jest elegancki, biały obrus, który świetnie będzie pasował do każdego rodzaju naczyń i innych akcesoriów. Najlepsze obrusy wykonane są z lnu z dużą domieszką bawełny. Inwestując w taki obrus możemy mieć pewność, że będzie on łatwy w utrzymaniu - a również w prasowaniu. Wybrany obrus powinien być nieco większy, niż nasz stół - dzięki temu zaprezentuje się elegancko i klasycznie.

serwetki bawełnianeSerwertki bawełniane

dla naszych gości

Do obrusu warto kolorystycznie dopasować serwetki bawełniane, które położymy przy miejscu każdego z gości. Z serwetkami nie musimy być tak tradycyjni, jak w przypadku obrusu. Święta w końcu to czas, kiedy możemy poszaleć z różnymi barwami i wzorami - mogą być to wzory świąteczne lub ciekawe napisy. Dostaniemy serwetki w naprawdę różnych kolorach - na przykład intensywnej czerwieni, czy delikatnym beżu. Są one wykonane z wysokiej jakości materiału. Dodają całości niewątpliwego uroku.