Rosnące zainteresowanie wystrojem wnętrz

Nie da się ukryć, bez różnego rodzaju artykułów dekoracyjnych i użytkowych nasze mieszkania nie byłyby tak ciekawe, brakowałoby im tego czegoś, co wnoszą do każdego wnętrza różne przedmioty. Trendy wnętrzarskie zmieniają się, moda w tej dziedzinie ewoluuje, zupełnie jak w dziedzinie ubioru. Kiedyś, za czasów naszych rodziców, modne były kryształy, kolorowe szkło przywożone ze Związku Radzieckiego, sztuczne kwiaty w wazonikach. Dzisiejsza moda to przede wszystkim prostota. Producenci artykułów dekoracyjnych dobrze znają wymagania klientów, dlatego też starają się, by ich produkty były konkurencyjne – oryginalne, niebanalne, porządnie wykonane, ale także i niezbyt drogie. Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że w domu lub mieszkaniu powinny znaleźć się nie tylko meble i niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego, ale również artykuły dekoracyjne – coś, na co miło popatrzeć, co nadaje wnętrzu specyficznej atmosfery, co jest ładne i sprawia, że czujemy się lepiej.

Najmodniejsze artykuły dekoracyjne ostatnich lat

Po pierwsze, zacznijmy od kolorów. W 2015 roku dominuje kolor inspirowany naturą, jest nim ciepły jasno oliwkowy odcień zieleni. Kolor ten bardzo dobrze komponuje się z innymi barwami.artykuły dekoracyjne Można go wykorzystać zarówno w dodatkach, jak i użyć jako barwy dominującej. W poprzednich latach raczej bardziej stawiano na pastele – zgaszone róże i szarości, które idealnie się uzupełniały. Można inspirować się kolorami renesansowych obrazów i łączyć zieleń ze śliwką, beżem i bielą. Do każdego z pomieszczeń dobierzemy artykuły dekoracyjne zarówno w barwach harmonizujących z kolorystyką wnętrza, jak i kontrastowych. Modne od paru lat są kwiaty. Stawiają na nie już nie tylko miłośnicy natury. Kwiaty pojawiają się w wazonach, mogą to być kwiaty duże, wówczas wystarczy jedna lub dwie czy trzy gałązki, ale mogą też być drobne i wtedy pięknie prezentuje się bogaty bukiet. Na komodzie ustawić możemy ramki ze zdjęciami, modną lampę, roślinę w ciekawej doniczce. Jeśli chcemy, by nasza sofa sprawiała wrażenie bardziej komfortowej i przytulnej, zdecydujmy się na poduszki. Może ich być naprawdę dużo! Od lat modne są też świece – mniejsze i większe, tealight, a także aromatyczne woski. Wymagają one oprawy – specjalny kominek do wosków, niebanalne świeczniki na jedną lub kilka świec na pewno sprawią, że w pomieszczeniu zrobi się znacznie przyjemniej.

Parę wskazówek dla urządzających wnętrza

Pamiętajmy, że dobry smak to podstawa. Nie zagracajmy wnętrz pamiątkami, figurkami, artykułami dekoracyjnymi. Nadmiar nie dodaje uroku, wprost przeciwnie. Kupujmy produkty dobrej jakości, lepiej kupić jedną rzecz, a dobrą, niż kilka, które po krótkim czasie prezentować się będą żałośnie. Przed zakupem dobrze zastanówmy się, czy przedmiot faktycznie pasuje do stylu wnętrza, do kolorów, nie kupujmy nic na gorąco. Co nagle, to po diable!