Pomysłów na urządzenie pomieszczeń jest całe mnóstwo. Informacji o różnych stylach zasięgnąć możemy ze stron internetowych, poradników, czy nawet architektów wnętrz. Jednym z  bardziej eleganckich jest styl nowojorski, który charakteryzuje się głównie doborem jakościowych materiałów. Doskonale urządzone wnętrza, które widoczne są na nowojorskich filmach na długo zapadają w pamięć. Warto się o nich czegoś dowiedzieć!

Cechy charakterystyczne

Proste, niewyszukane formy, idealne wykończenia, wykorzystanie jakościowych tkanin, ale również małe szczegóły, detale, głęboka kolorystyka oraz zróżnicowanie faktur – to tylko niektóre z cech stylu nowojorskiego. Istotne jest również drewno, najlepiej surowe oraz nikiel, bez którego nie może obyć się żadne wnętrze prezentujące ten styl. To, co jeszcze kojarzy się z tym stylem, to z całą pewnością białe oraz wysokie listwy, długie, ciężkie zasłony, piękne i kolorowe dywany – najlepiej te z marokańskim wzorem, duża ilość poduszek oraz eleganckie, wysokie lampy. 

Ponadczasowość stylu nowojorskiego

Klasyczne wzory oraz odcienie, które dominują w tym stylu sprawiają, że nadal cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak pogoda. Jednak częste kupowanie nowych dodatków może znacznie uszczuplić zasobność naszego portfela. Warto więc tak urządzić mieszkanie, by na długo zachowało ono modne rozwiązania. Styl nowojorski od wielu lat zachwyca, jest on oczywiście urozmaicany, np. dekoracjami lub meblami wykonanymi ze szkła. Jednak klasyka wciąż wygrywa i zawsze chętnie do niej powracamy. Jeśli nie lubimy częstych zmian, powinniśmy stworzyć pewną klasyczną bazę, do której dopasować można zawsze różne dodatki, takie jak poduszki lub zasłony. 

styl nowojorski

Czy styl nowojorski będzie odpowiedni wszędzie

Zważając na to, jak bardzo uniwersalny i ponadczasowy jest ten styl, można stwierdzić, że sprawdzi się on wszędzie. Te interesujące rozwiązania mogą być zastosowane w każdym mieszkaniu, czy domu, nie musi to być apartament w Nowym Jorku.