Dekoracja okien wiąże się z zastosowaniem różnego rodzaju materiałów i rozwiązań, które potrzebują solidnego mocowania. Sposobem na estetyczne i funkcjonalne zarazem powieszenie różnego rodzaju firan oraz zasłon jest zastosowanie karniszy metalowych.

karnisze

Karnisze metalowe mogą mieć postać pojedynczą i podwójną. Tradycyjnie na jednym pręcie wiesza się firany, natomiast drugi zazwyczaj wykorzystywany jest do powieszenia zasłon.

Ten rodzaj mocowania jest niezwykle popularny w polskich domach ze względu na możliwość dopasowania wykończeń do stylu panującego we wnętrzu. W powszechnej sprzedaży znajdują się zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne wykończenia, które z powodzeniem pasować będą do stylizacji skandynawskiej oraz romantycznej.

Karnisze metalowe oferują także duże możliwości w zakresie mocowania firan. Doskonale sprawdzają się na nich tradycyjne żabki czy agrafki. Z powodzeniem można na nich wieszać także firany i zasłony wykorzystujące okute otwory, troczki czy szelki. Metalowe pręty sprawdzają się także świetnie w przypadku zasłon i firan, gdzie do zamocowania służy tunel, w który wsuwa się metalowy pręt.

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem o domu, ogrodzie i majsterkowaniu hobbydom.pl