Wystrój mniejszych i większych restauracji niewątpliwie wpływa na to, czy będziemy mieli ochotę w ogóle tam usiąść i zjeść. Aranżację tworzą przede wszystkim konsekwentnie dobrane dodatki. To one także zdobią stół podczas imprez okolicznościowych, ale również tych, które organizujemy w domu. Nic w tym dziwnego więc, że  z dużą uwagą wybieramy odpowiednie serwetki flizelinowe, zastawę, obrus oraz inne dekoracje takie jak chociażby świeczki czy też kwiaty. W warunkach restauracyjnych takie konsekwentne aranżacje to poza świetnym jedzeniem zachęta, by klienci chcieli wejść, skorzystać z oferty i wrócić.

Moda na serwetki

Popularne serwetki flizelinowe są niezwykle atrakcyjne wizualnie, ale to również bardzo praktyczny element wystroju, który zabezpiecza ubranie oraz obrus przed zabrudzeniem, pomaga wyczyścić ręce, a także sprawdza się w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Sama flizelina jest wysokiej jakości materiałem, który charakteryzuje się dużą sztywnością. To pozwala układać je na wiele sposobów, które są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Dzięki temu że wpisują się one w aranżację całego wnętrza, ale również nawiązują do pory roku czy też konkretnej okazji takiej jak na przykład walentynki, święta, jubileusze, stanowią ozdobę samą w sobie, choć przecież świetnie uzupełniają zastawę i inne elementy stołu.

serwetki flizelinoweJakie modele wybrać?

Na rynku jest wiele różnych propozycji. Powszechnie stosowane są serwetki flizelinowe, papierowe i materiałowe, a sztuk ich układania też jest bardzo dużo. Wybór konkretnego rodzaju zależy przede wszystkim od naszych predyspozycji i tego, jaki efekt chcemy uzyskać. W domach najczęściej pojawiają się praktyczne i tanie serwetki papierowe. W restauracjach sięga się jednak po propozycje, które charakteryzują się większą wytrzymałością i są synonimem klasy. Nawet tak błahy element designerski jak serwetki również podlega zasadom savoir-vivre’u szczególnie podczas ważniejszych uroczystości, kiedy zależy nam na tym, by oddać ich podniosły charakter. Dlatego właśnie w takich momentach restauratorzy bardzo chętnie sięgają po serwetki flizelinowe.

Zalety serwetek flizelinowych

Popularne serwetki flizelinowe zazwyczaj mają wymiar 40×40 cm, a syntetyczne, grube włókno pozwala na tworzenie z nich bardzo ciekawych aranżacji. To tkanina, która na stół trafiła z zakładów krawieckich i bardzo szybko się zadomowiła w nowoczesnych aranżacjach stołu. Najważniejszą zaletą serwetek flizelinowych jest ich trwałość oraz sztywność, która pozwala tworzyć z nich różnorodne kształty, które zachwycają i przykuwają uwagę. Poza tym są atrakcyjne cenowo, a przy tym bardzo eleganckie. To doskonały dodatek pośredni między serwetkami papierowymi a materiałowymi, który łączy zalety obu tych materiałów i dlatego właśnie coraz częściej pojawia się na restauracyjnych i domowych stołach.