Tapety dla dzieciUrządzając pokój dla dziecka rodzice często stają przed trudnym wyborem. Wśród wielu dostępnych materiałów, które nadają się do dekoracji ścian, są zarówno tapety, farby, ale także nowoczesne, gotowe specyfiki do tworzenia ciekawych struktur. Wszystko oczywiście zależy od inwencji twórczej, zasobności portfela, ale także wielu innych czynników. Rodzice muszą wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, a w szczególności, jaki efekt chcą uzyskać.

Tapeta w pokoju dziecka jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Choć na pierwszy rzut oka położenie jej wydawać się może dość trudne, to w praktyce zwykle nie ma najmniejszych problemów z jej przyklejeniem. Wystarczy dokładnie poczytać wskazówki producenta, dobrać odpowiednie specyfiki do konkretnego rodzaju tapety i efekt murowany. Wśród wielu dostępnych na rynku tapet dla dzieci są tradycyjne, papierowe, a także bardziej zaawansowane technologicznie, ale zarazem praktyczniejsze. Niektóre z nich są zmywalne, co więcej można je zmywać wodą z mydłem. Może się to okazać niezwykle przydatne, kiedy nasz maluch poczuje wenę twórczą i postanowi sam udekorować ściany.

Wybierając tapety dla dzieci koniecznie należy wziąć pod uwagę ich wiek. Niemowlęta i dzieci do trzeciego roku życia potrzebują pastelowych, przyjaznych dla oczu kolorów. Najlepiej sprawdzają się przydymione róże, delikatne błękity czy inne subtelne kolory. Przedszkolak ma zupełnie inne potrzeby. Zwykle ma już swoich ulubionych bohaterów kreskówek, więc warto wzbogacić dekorację pokoju o tapetę dla dzieci z bajkowymi postaciami. Warto zabrać malucha ze sobą do marketu budowlanego i zaproponować mu kilka wzorów, na pewno będzie zachwycony możliwością decydowania o wyglądzie swojego pokoju.

Wybierając tapety dla dzieci nastoletnich należy się spodziewać największych problemów. Nastolatek będący w okresie buntu i negowania wszystkiego co proponują dorośli jest trudnym partnerem. Trzeba jednak uszanować jego zdanie i dopasować tapetę do jego oczekiwań. Dobrym rozwiązaniem mogą być fototapety. Udekorowanie jednej ze ścian oryginalnym obrazem, może dać naprawdę efektowny rezultat.

Tapety dla dzieci dużych i małych to rozsądny wybór. Za ich położeniem przemawia wiele zalet. Łatwy montaż i przystępna cena na pewno korzystnie wpływa na wybór. Tapeta dobrze kryje nierówności ścian, więc przy kiepskiej ich jakości na pewno warto rozważyć ten wybór. Nie można zapominać, że jej dodatkowym atutem jest tłumienie hałasów, co przy niezwykle temperamentnych charakterach dzieci będzie niewątpliwym atutem.

Tapety dla dzieci można znaleźć tu: http://tapetyswiata.pl/category/tematy-tapety-dla-dzieci