Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, podczas których większość Polaków zasiądzie rodzinnie do stołów, aby świętować jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu Kościoła Katolickiego. Podczas Wigilii oprócz dwunastu potraw, pięknych prezentów i prześlicznej, pachnącej lasem choinki warto pamiętać również o odpowiednim nakryciu do stołu! Sianko, serwetki bawełniane, dodatkowe nakrycie... o tym wszystko w dzisiejszym tekście.

Wigilia to bardzo ważne wydarzenie w każdej rodzinie. To właśnie wtedy ze wszystkich stron zjeżdżają się bliscy, aby w ten jeden magiczny wieczór wyciszyć się. Wyłączyć telefony, złożyć sobie piękne życzenia przy łamaniu opłatka, a także wręczyć prezenty. I cieszyć się swoją obecnością, której często nie doświadczamy przez wyjazdy, pracę, szkołę etc.

serwetki bawełniane

Z tych wszystkich powodów nie zapominamy, aby zadbać o atmosferę przy stole. Przede wszystkim pamiętajmy o dodatkowym nakryciu na stole. Jest ono przeznaczone dla wędrowca, który może zapukać do naszych drzwi. W Wigilię nie powinniśmy być obojętni, tylko czujni. To miejsce jest również dla kogoś, kto z jakiś przyczyn sam świętuje ten dzień. Nie pozwólmy, aby tego dnia czekała na taką osobę samotność. Połóżmy dodatkowe nakrycie, serwetki bawełniane, a na nich sztućce. Być może pojawi się w pobliżu osoba potrzebująca naszego rodzinnego wsparcia.

Po drugie pamiętajmy o sianku pod obrusem. Jest ono symbolem ubóstwa, w którym urodził się Jezus. To bardzo ważna tradycja, o której nie pamiętają już najmłodsi. Dlatego przypominajmy im, że święta to nie tylko prezenty i radość z nich, ale również symbol naszej wiary, w której zostaliśmy wychowani.

Odpowiednia zastawa. Ten dzień jest wyjątkowy. Nie może więc i zabraknąć pięknej, rodzinnej zastawy wyciąganej na specjalne okazje. Do tej zastawy ważne jest aby dodać wyjątkowe serwetki bawełniane, które swoim kolorem albo wzorem będą nawiązywać do świąt Bożego Narodzenia, ale również do wystroju całego wnętrza.

Dodatkowo nie zapomnijmy o świątecznych kolędach. Nie pozwólmy, aby i w tym roku któraś ze stacji radiowych ratowała sytuację, tylko zadbajmy o odpowiednią płytę z kolędami i pastorałkami. Tak, aby przy wigilijnym stole nie słuchać przerażających informacji oraz doniesień ze świata. Niech w tym dniu wszyscy będą spokojni.

Wigilia to bardzo ważny dzień dla każdego z nas. Jest t rodzinne święto, podczas którego czujemy się miło, spokojnie i bezpiecznie. To dzień, w którym od samego rana wyczekujemy radosnego obżarstwa przy stole pełnym członków naszej rodziny! Dlatego zadbajmy o to, aby ten stół wyglądał pięknie!