Świeczniki dawniej wykorzystywane były do utrzymywania świec, które rozjaśniały pomieszczenia. Miały one przepiękne kształty oraz kolory i stanowiły również wyjątkowa ozdobę, szczególnie w bogatych, szlacheckich domach. Obecnie również modne są świeczniki, które służą raczej jako ozdoba wnętrz. Bardzo popularne są świeczniki szklane, które są elegancką i stylową ozdobą.

Wykorzystanie

Świeczniki te na co dzień mogą wspaniale zdobić nasze komody, regały oraz stoły, ale również podczas ważniejszych uroczystości oraz świąt mogą stać się jednym z elementów aranżacyjnych. W jednym, jak i drugim przypadku staną się stylową dekoracją, której subtelność zachwyci wszystkich. Świeczniki te przybrać mogą różną formę, dostępne są kolorowe modele, transparentne, czy nawet oryginalne lampiony.

świeczniki szklane Jaki świecznik szklany wybrać

Największą popularnością cieszą się świeczniki transparentne. Te od wielu lat goszczą w naszych domach i zdobią salony oraz inne pomieszczenia. Do największych ich zalet należy to, że pasują do różnych stylów aranżacyjnych. Są więc uniwersalne, więc śmiało można je kupować do każdego rodzaju pomieszczenia. Ich klasyczny kształt umożliwia włożenie jednej lub kilku podłużnych świec, które zawsze prezentują się elegancko. Świeczniki szklane transparentne mogą mieć także formę kielichów, do których wkładane są małe świeczki podgrzewacze – tealighty. Są to często zdobione kielichy na długiej nóżce, które prezentują się wyjątkowo na stole w jadalni, jak i w salonie. Innym rodzajem są świeczniki kolorowe. Dzięki temu, że szkło może być koloryzowane, przybiera ono naprawdę wszystkie barwy. To również daje duże ułatwienie podczas urządzania mieszkania oraz doboru dekoracji. Dzięki takim świecznikom szklanym tworzony jest wyjątkowy nastrój. Tego rodzaju kolorowe świeczniki rozświetlają całe pomieszczenie w danym kolorze, co prezentuje się bardzo ciekawie oraz oryginalnie. Świeczniki te najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu boho. Kolejnym rodzaje stylowych świeczników są lampiony. Te mogą nam posłużyć do stworzenia ciekawej oraz niepowtarzalnej aranżacji. Lampiony mogą mieć nieco większe rozmiary, zazwyczaj wkłada się do nich owalne świece oraz inne dekoracje, takie jak kamyczki, ozdobne szklane dekoracje i inne elementy niepalne. Te świeczniki szklane mogą pomieścić nawet kilka świec, co stworzy modną aranżację.

Gdzie kupić

Świeczniki dostępne są w niemalże każdym sklepie zajmującym się sprzedażą artykułów wnętrzarskich. Warto jednak przejrzeć ofertę sklepów internetowych oraz stacjonarnych.