Okres przedświąteczny to magiczny czas. Święta poprzedzają porządki oraz przygotowanie prezentów. Warto zadbać o odpowiedni klimat, aby podkreślić wyjątkowość każdej chwili. Pomóc w tym mogą wszelkiego typu ozdoby i tekstylia świąteczne. Jak w prosty sposób nadać mieszkaniu magiczny klimat?

Obrus świąteczny – nie tylko na wieczerzę wigilijną

Obrus świąteczny

 to idealny sposób na to, aby w mieszkaniu zagościła magiczna atmosfera. Może przyozdobić nie tylko stół w jadalni, ale także stolik kawowy w salonie czy półki w innych pomieszczeniach. Obrus świąteczny najczęściej wykorzystuje motywy, które nawiązują do świąt Bożego Narodzenia. Mogą być to gwiazdki, renifery, bombki, płatki śniegu czy też choinki. Z reguły w kolorystyce dominuje barwa czerwona, zielona, biała, szara oraz srebrna. Wybierając obrus świąteczny na stół, warto zadbać o to, aby był plamoodporny. Podczas posiłków i wspólnego świętowania łatwo o jego zachlapanie. Dlatego też, jeżeli nie chcemy martwić się o spieranie uporczywych plam, wybierzmy model łatwy w utrzymaniu czystości. Dodatkową zaletą jest odporność na wszelkiego typu zagniecenia. Wówczas unikniemy długiego stania przed deską do prasowania. Obrus świąteczny w połączeniu ze stroikiem oraz świecami z pewnością pomoże nadać wnętrzu klimatycznej atmosfery. Przy niewielkim nakładzie starań można zyskać naprawdę udany wystrój pomieszczenia.

Koce świąteczne – nie tylko do ochrony przed zimnem

Zima to czas, w którym chętnie spędzamy wieczory otuleni ciepłym pledem z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Koce świąteczne mogą więc okazać się świetnym sposobem na nadanie wnętrzu magicznego klimatu. Narzuty zazwyczaj wykorzystują świąteczne motywy, takie jak renifery czy czerwoną kratkę. Dużą popularnością cieszą się również dzianinowe koce świąteczne, które nie tylko są ciepłe, ale również nadają wnętrzu oryginalnego charakteru. Ze świętami nierozerwalnie wiążą się również kolory: czerwony i zielony. Narzuty w tych odcieniach mogą nam również towarzyszyć jako element świątecznego wystroju mieszkania. Kupując koce świąteczne, warto zdecydować się na modele, które są ciepłe i jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. Pledy to również ciekawy pomysł na prezent pod choinkę – nie tylko dla zmarzlucha, ale także fana oryginalnych dodatków aranżacyjnych.