W dobie modnego minimalizmu można lekko się pogubić podczas wybierania dekoracji do salonu czy sypialni. Najważniejsze jest to, aby wszystko ze sobą współgrało, jednakże czasem bardzo o to ciężko. Decydując się na samodzielne udekorowanie mieszkania trzeba wiedzieć, czego się chce aby efekt końcowy nie był przygnębiający. Wszyscy ci, którzy nie mają pomysłu na salonowe dekoracje, mogą swoją uwagę zwrócić na nowy trend, który swoją obecność zaznaczył na rynku skandynawskim i zachodnim, to znaczy sentencje na ścianę.

 

Co to jest?

  Mnóstwo osób może zacząć zadawać sobie pytanie, co to jest i właściwie po co umieszczać takie zdania na ścianie głównej pokoju dziennego. Otóż cały sęk tkwi w tworzeniu dobrej energii. Każda osoba posiada swój własny zestaw zdań motywujących, który powtarza sobie za każdym razem, kiedy istnieje taka potrzeba. Życie toczy się coraz szybciej i niewiele osób ma czas na regularne czytanie książek. Sentencje na ścianę są doskonałym rozwiązaniem dla zabieganych ludzi, którzy potrzebują częstej motywacji przed wyjściem z domu.   sentencje na ścianę  

Aspekt wizualny

  Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle ciekawe z designerskiego punktu widzenia. Styl czcionki, kolor i samo zdanie jest wybierane, często nawet projektowane przez samego klienta, dlatego efekt końcowy jest niesamowicie spersonalizowany. Najczęściej sentencje na ścianę umieszcza się w miejscu widocznym, tak aby wyróżniała się ona na tle mieszkania. Często jest ona umieszczana w dodatkowej ramce, co z całą pewnością dodaje stylu.  

Co umieścić, aby podobało się wszystkim?

  Rodzaj napisu zależy od zamawiającego i z całą pewnością musi się ona podobać osobie, do której należy mieszkanie. Mnóstwo ludzi zamawia sentencje na ścianę w języku angielskim, dlatego że wcześniej widziało na Internecie różne inspiracje z tym związane i dlatego postanowili zainwestować we własny napis. Najpopularniejszymi zdaniami zamieszczanymi na ścianach są te odnoszące się do miłości i życia np. „Życie jest podróżą, która zawsze prowadzi do domu” albo „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Niektórzy stawiają na motywację w stylu Hollywoodzkim, czyli słynne „Never give up!”, oczywiście z wykrzyknikiem na końcu.   Podsumowując sentencje na ścianę są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla każdej osoby, która posiada delikatną duszę artysty, którą raz na jakiś czas trzeba wypuścić na zewnątrz.